Ponieważ poszłam cieszyć się jesienną przyrodą, usiadłam na ławce niedaleko nich, było tam po prostu pięknie i słonecznie. Po chwili zaczęłam słyszeć pełne wyrzutu słowa:

„Po co te stare kobiety robią manicure? Myślą, że coś je odmłodzi? Nie można cofnąć swoich 20 lat!”

Od razu zorientowałam się, że chodzi o mnie, bo kilka razy spojrzały na mnie z ukosa, następnie zaczęły omawiać mój świeży bordowy manicure, obok którego nie można przejść obojętnie.

Siedziały i żarliwie dyskutowały, jakie to nieprzyzwoite! Rozumiesz? Bycie zadbaną i piękną, pomimo wieku, w ich rozumieniu jest nieprzyzwoite!

Wiek nie ogranicza człowieka, a jego wyobrażenie o życiu

Byłam po prostu zszokowana, bo uważam, że kobieta zawsze zasługuje na to, by być prawdziwą damą, bez względu na to, ile ma lat. Tak, teraz dość rzadko spotyka się zadbaną starszą panią, ale jeśli tak się stanie, osobiście będę ją podziwiać!

Wiele starszych kobiet jest wychowywanych w taki sposób, że nie żyją dla siebie, nie żyją dla własnej przyjemności. Całe ich życie to nieustające obowiązki domowe, opieka nad mężami, dziećmi, wnukami, seriale i sklepowe dyskusje o wszystkim i o niczym.

Osobiście nie chciałabym być w takiej sytuacji. Ogromną przyjemność sprawia mi dbanie o swój wygląd, a potem słuchanie komplementów i spojrzenia podziwu.

W końcu kiedy, jeśli nie na emeryturze, zacząć życie jak najbardziej przyjemne i wygodne? Wypełniłaś już wszystkie główne obowiązki, pozostaje tylko odpocząć i cieszyć się życiem.

Manicure jest na ogół moim sposobem na relaks. Uwielbiam tworzyć różne projekty, a wiek wcale nie jest przeszkodą! Dla mnie to jeden ze sposobów wyrażania siebie. Dzięki manicure zawsze możesz zrozumieć, co dana osoba ma w tej chwili w swojej duszy, ponieważ wybiera projekt dokładnie według swojego nastroju i samopoczucia.

I chcę życzyć tym babciom dyskutującym, aby pokochały siebie i osiągnęły nowy poziom życia!

Co o tym sądzicie? Na ile można sobie pozwolić w jesieni wieku?

Zerknij: Z życia wzięte. Ożenił się z 15 lat młodszą kobietą. To jednak nie zatrzymało jego uczucia do jej matki

O tym się mówi: Nie wszyscy seniorzy dostali zwaloryzowane świadczenie. Jaki jest powód takiej sytuacji