Jak przypomina portal "Pomponik", relacje księcia Harry'ego i reszty rodziny nie są najlepsze. Choć wydawać by się mogło, że nie mogą być już gorsze, ostatnia decyzja króla Karola III może jeszcze bardziej powiększyć dzielącą ich przepaść. Monarcha zaproponował młodszemu synowi i jego żonie, żeby ci ostatecznie opuścili posiadłość Frogmore Cottage, w której jakiś czas mieszkali po ślubie. Posiadłość miałby zająć książę Andrzej. Głos w sprawie zabrał rzecznik Sussexów.

Książę Harry straci Frogmore Cottage

Posiadłość Frogmore Cottage była prezentem ślubny od zmarłej Elżbiety II dla księcia Harry'ego i Meghan Markle. Para nie zagrzała jednak tam zbyt długo miejsca. Teraz król Karol III, który w dobie kryzysu szuka oszczędności, chce ostatecznie pozbyć się młodszego syna z Frogmore. Ponoć Harry sam opłacał dzierżawę, nie chcąc pozbywać się posiadłości w rodzinnym kraju.

Porozumienie, które zawarli Sussexowie po swojej decyzji o rezygnacji z pełnienia ról ważnych członków rodziny królewskiej, zakładało, że zatrzymają posiadłość. Jednak po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, nie pojawiali się na Wyspach szczególnie często. Nakaz eksmisji miał zostać wydany krótko po tym jak ukazała się autobiografia księcia Harry'ego "Spare".

"The Sun" donosi, że księciu Harry'emu nie została zaproponowana żadna inna posiadłość, a on sam organizuje właśnie transport swoich rzeczy z Frogmore Cottage do domu w Montecito.

Rzecznik potwierdza

Rzecznik Sussexów potwierdził, że para książęca została poproszona przez króla o wyprowadzkę z Frogmore Cottage. Licząca sobie ponad 200 lat rezydencja miałaby się stać nowym domem księcia Andrzeja, który do tej pory zajmował Royal Lodge w Windsorze.

Media donoszą, że książę Andrzej dość niechętnie odnosi się do propozycji zmiany lokum na znacznie mniejsze. Może jednak nie mieć wyboru, bo król Karol III chce zdecydowanie zmniejszyć pieniądze wypłacane swojemu bratu, który od wybuchu skandalu nie reprezentuje czynnie monarchii.

książę Andrzej / YouTube: BBC News
książę Andrzej / YouTube: BBC News
Książę Andrzej / YouTube: BBC News

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Adam Małysz zdradził tajemnicę Piotra Żyły. W czym tkwi sekret Mistrza Świata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja mama zaczęła się zachowywać dziwnie po stracie taty. Teraz jest jak dziecko

O tym się mówi: Wierni z jednej z polskich parafii nie kryją oburzenia. Duchowny odmówił pogrzebu, proponując w zamian "błyskawiczny pochówek"