Jak przypomina portal "Interia", Piotr Żyła w ostatnią sobotę obronił tytuł Mistrza Świata na skoczni normalnej. "Wiewiór" jest jednym z najstarszych skoczków, co wcale nie przeszkadza mu odnosić kolejne sukcesy. Wiele osób zastanawia się, w czym tkwi tajemnica Żyły. Nieco światła rzucił na tę kwestię Adam Małysz.

Niebywałe osiągnięcie

Wyczyn Piotra Żyły ze skoczni normalnej z pewnością zapisze się w historii skoków. Polski skoczek po pierwszej serii zajmował 13 lokatę. Tylko najwięksi optymiści wierzyli, że popularny "Wiewiór" jest w stanie sięgnąć po medal. A jednak się udało. Drugi skok przyniósł Piotrowi Żyle rekord skoczni i złoty medal.

Adam Małysz w wywiadzie udzielonym "Interii" przyznał, że drugi skok Żyły był "niesamowity" i gdyby był sędzią "nawet nie bałbym się dać za niego noty 20,0 punktów". "Orzeł z Wisły" pokusił się nawet o stwierdzenie, że był to chyba "życiowy skok Piotrka".

Zapytany o tajemnicę sukcesu Piotra Żyły, Małysz stwierdził, że "jest on jak wino, im starszy, tym lepszy". Dodał, że Piotrkowi trochę zajęło odkrycie tego, jak wielki ma w sobie potencjał. Zaznaczył, że gdyby ta świadomość towarzyszyła mu już wcześniej, to ogromne sukcesy przyszłyby już dawno.

Piotr Żyła/YouTube @Eurosport Polska
Piotr Żyła/YouTube @Eurosport Polska
Piotr Żyła/YouTube @Eurosport Polska

To był przełomowy moment

Adam Małysz stwierdził, że jednym z momentów, które pozwoliły Żyle się całkowicie przełamać, było objęcie kadry przez Stefana Horngachera. To dzięki niemu Piotr poprawił się, choć wiązało się to z ciągłą walką o to, żeby "Wiewiór" przyjął do wiadomości racje trenera.

Małysz przyznał równocześnie, że pierwszym trenerem, którego Piotr słucha bez sprzeciwów, jest obecny selekcjoner kadry Thomas Thurnbichler. "Orzeł z Wisły" przekonuje, że wygrana na skoczni normalnej nie musi być szczytem możliwości Żyły i skoczek może powalczyć o kolejne medale.

A wy, kogo typujecie na zwycięzcę piątkowego konkursu?

To też może cię zainteresować: Naukowcy nie mają złudzeń. Wskazali maksymalną długość życia człowieka. Granica znów się przesunęła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Roślinka, która przyciąga pieniądze jak magnes. Gdzie powinno stać drzewko pieniędzy, żeby w domu zawsze były pieniądze

O tym się mówi: Najnowsze zdjęcie Katarzyny Cichopek zelektryzowało sympatyków aktorki. Wszyscy patrzyli na ten szczegół