Jakie życie jest nieprzewidywalne. Były dyrektor pokaźnej fabryki, ojciec trójki dzieci, nie mógł nawet myśleć, że na starość będzie mieszkał w domu starców.

Jego życie było kiedyś radosne i interesujące, pełne szczęścia i dobrobytu. Mąż miał dobrze płatną pracę, dość duże mieszkanie, samochód, dobrą gospodynię, żonę i trójkę kochanych i wspaniałych dzieci. Damian i jego żona wychowali wspaniałego syna i dwie piękne córki. Wszyscy byli kochani i szanowani.

Ich życie było pełne dobrobytu

Dopiero teraz, po upływie lat, Damian zdał sobie sprawę, że przegapił coś w wychowaniu swoich dzieci. Chociaż on i jego żona starali się wychować ich dobrze. Niestety, jego żona zmarła 10 lat temu. Potem przyszedł czas, kiedy stary ojciec okazał się zupełnie zbędny dla trójki własnych dzieci.

Syn Aleksander wyjechał do pracy za granicę do Portugalii zaraz po śmierci matki. Jest żonaty, ma dobrą pracę. Raz w roku przyjeżdża do kraju w odwiedziny do ojca i sióstr. W ostatnich latach odwiedzał go rzadziej, totalnie mu to nie wychodziło.

Córki mieszkają w pobliżu, ale jest co robić, bo każda ma swoją rodzinę, własne sprawy i zmartwienia.

Mężczyzna w średnim wieku wyglądał smutno przez okno, padał śnieg. 30 grudnia zawitał już w kalendarzu. Ludzie i przyjaciel przygotowywali się do świętowania Nowego Roku. Wszyscy przechodzili obok, spieszyli do domów, niosąc prezenty dla wszystkich krewnych. Ktoś się spieszył, niosąc do domu puszyste choinki, a Damian zamknął oczy i uśmiechnął się. Mężczyzna nagle przypomniał sobie, jak zabawne były święta dla ich rodziny, żona tak bardzo się o to starała. Zawsze odwiedzali ich krewni i ojcowie chrzestni, a następnego dnia wypadają jego urodziny.

Samotne urodziny, które spędzi po raz pierwszy bez życzeń i odwiedzin, nikt nawet nie będzie o nim pamiętał. Nikt go nie potrzebuje. Nie wiadomo, kiedy stało się jasne, że dzieci zapomniały o starym ojcu. Trafił do domu opieki, gdzie najprawdopodobniej dokona swojego żywota...

Zerknij: Z życia wzięte. Moja mama pomaga nam przy dziecku, gdy pracujemy. Teściową oburza to, że mama dostaje od nas pieniądze

O tym się mówi: Adam Malinowski przerywa milczenie. Uczestnik "Sanatorium miłości" odpowiada na zarzuty swojego sąsiada