Jak przypomina portal "Super Express", w ostatnich tygodniach Donald Tusk był niezwykle aktywny. Polityk podróżował po kraju, gdzie spotykał się z Polakami. W trakcie pytań nie brakowało trudnych pytań zadawanych zarówno przez zwolenników Platformy Obywatelskiej, jak i wyborców głosujących na inne ugrupowania. Ostatnio aktywność byłego premiera znacząco spadła. Wiadomo, z jakiego powodu.

Co się dzieje z Donaldem Tuskiem?

Jak to zwykle bywa w rozmowach polityków obecnego obozu władzy z przedstawicielami opozycji, zawsze pada w końcu nazwisko Donalda Tuska. Nie inaczej było w czasie dyskusji w programie "Woronicza 17", gdzie wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski zwrócił się do reprezentującego Koalicję Obywatelską Jarosława Urbaniaka.

Polityk Solidarnej Polski zarzucił Donaldowi Tuskowi, że ten zawsze znika, kiedy przychodzi mu odpowiadać na niewygodne dla niego pytania. "Donald Tusk chowa się, gdy padają pytania o to, jak Radosław Sikorski zarabiał za granicą" - stwierdził Kowalski.

Janusz Kowalski/YouTube @Janusz Kowalski
Janusz Kowalski/YouTube @Janusz Kowalski
Janusz Kowalski/YouTube @Janusz Kowalski

Poseł Urbaniak zapewnił, że nieobecność Donalda Tuska nie wynika z chęci ucieczki przed trudnymi pytaniami, ale najzwyczajniej w świecie z choroby. Z informacji polityka KO wynika, że były premier choruje na Covid-19.

Potwierdzenie

Dziennikarzom "Super Expressu" udało się potwierdzić tę informację u jednego z polityków PO. Do zachorowania miało dojść w ubiegłym tygodniu. Z relacji źródła tabloidu wynika, że we wtorek i środę polityk czuł się wyjątkowo źle.

Jak polityk czuje się teraz? Nie ma na ten temat informacji. Ostatni post zamieszczony przez Donalda Tuska pochodzi z dnia 3 lutego. Jeśli pojawią się nowe informacje na ten temat, z pewnością was o tym poinformujemy.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Byłemu premierowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

To też może cię zainteresować: Zapadł wyrok w sprawie Barbary Kurdej-Szatan. Czy aktorka ma powody do zadowolenia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Myślałam, że dam mężowi nauczkę wyrzucając go z domu. Niestety tylko na to czekał

O tym się mówi: Policja alarmuje. Naciągacze coraz częściej pukają do naszych drzwi. Jak uniknąć zagrożenia