Jak informuje portal "Lelum", funkcjonariusze policji przestrzegają Polaków przed nowym sposobem, jaki wykorzystują oszuści. Mogą zapukać także do naszych drzwi. Pod żadnym pozorem nie należy się ich wpuszczać. Poznajcie szczegóły!

Naciągacze wciąż znajdują nowe sposoby

Policja ostrzega przed nowym sposobem, jaki wykorzystują naciągacze. Pukają do drzwi i podają się za kontrolerów pieców i kotłów oddelegowanych do przeprowadzenia kontroli przez urząd gminy. Funkcjonariusze zalecają ostrożność, bo brak czujności może mieć przykre konsekwencje.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policy w Krapkowicach zalecają, żeby nie wpuszczać do domu nikogo, kto podaje się za kontrolera, bez upewnienia się, że taka kontrola jest faktycznie przeprowadzana przez gminę bądź inny podmiot.

Apel jest odpowiedzią na doniesienia ze strony mieszkańców miejscowości, którzy zgłaszali pojawienie się takich kontroli w ich domach. "Dotychczas mieszkańcy wykazali się dużą ostrożnością i odprawili takich "domokrążców" z kwitkiem" - podkreślili funkcjonariusze.

O tym należy pamiętać!

Policjanci przypominają, że kontrolerzy powinni mieć ze sobą pozwolenie od wójta, burmistrza lub prezydenta. Dodatkowo kontroler musi posiadać legitymację służbową. Jeśli mamy wątpliwości, czy osoby podające się za kontrolerów faktycznie nimi są, nie wpuszczajmy ich do środka i skontaktujmy się z odpowiednim dla naszego miejsca zamieszkania urzędem gminy.

Funkcjonariusze dodają również, że wszelkiego rodzaju kontrole, są wcześniej ogłaszane za pośrednictwem komunikatów. W przypadku podejrzeń co do osób próbujących wejść do naszego domu, można skontaktować się z policją.

Kontrola, urzędnik/YouTube @Lubię Małopolskę
Kontrola, urzędnik/YouTube @Lubię Małopolskę
Kontrola, urzędnik/YouTube @Lubię Małopolskę

Zdarzył się wam podobny przypadek?

To też może cię zainteresować: Znany aktor prosi fanów o pomoc finansową. Czy Bartosz Żukowski faktycznie potrzebuje pieniędzy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszająca sytuacja w restauracji. Zachowanie kelnerki wobec samotnej seniorki podbiło serca internautów. Trudno powstrzymać łzy

O tym się mówi: Zenek Martyniuk zdradził, jak wyglądały początki jego znajomości z żoną. Nie zawsze para dobrze się dogadywała