Jak przypomina portal "O2", ksiądz Sebastian Picur cieszy się w sieci sporą popularnością. Duchowny regularnie zamieszcza w swoich mediach społecznościowych odpowiedzi na pytania, jakie kierują do niego internauci. Ich tematyka dotyczy różnych aspektów wiary, grzechów, a nawet posługi kapłańskiej. Ostatnio ks. Picur odniósł się do kwestii noszenia na szyi ozdób z minerałów. Co o nich sądzi?

Nie tylko w kościele

Ksiądz Sebastian Picur stara się ewangelizować nie tylko w kościele, ale także w sieci, gdzie regularnie odpowiada na pytania internautów, rozwiewając ich wątpliwości dotycząc kwestii wiary. Jedna z użytkowniczek TikToka zapytała duchownego o noszenie biżuterii z minerałów, a konkretnie o to, czy jest to grzechem.

Odpowiedź może być dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że może zarówno być grzechem, jak i nim nie być. Wszystko zależy od tego, z jakiego powodu będziemy nosili biżuterię z minerałami.

Jak wyjaśnia duchowny "jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @rozdajerobux100 #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #grzech #zło

♬ Commando - Mavokali

Internauci nie odpuszczali i dopytywali duchownego, co w sytuacji, gdy nie nosimy danego kamienia z powodu przypisywanych mu właściwości, ale w związku z jego ozdobnym charakterem? Ksiąd Picur podkreślił, że jeśli nosimy dany minerał, bo po prostu się nam podoba, nie może być mowy o grzechu.

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @anldzixx #ksiadz #wiara #minerały #kamienie #magia

♬ Commando - Mavokali

Od kamieni do medalika i świętych

Temat noszenia biżuterii z minerałów wywołał sporo emocji i doprowadził do pytania o noszenie "cudownego medalika". Ksiądz Picur zauważył, że nie może tu być mowy o analogii, bo o ile w przypadku minerałów moc przypisuje się samemu "materiałowi" z jakiego jest wykonany, to przy cudownych metalikach owa moc wynika z "czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa".

@ks.sebastianpicur

Odpowiadanie użytkownikowi @kasiakasia9405 #ksiadz #wiara #kamień #minerały #kamienie #medalik

♬ Commando - Mavokali

W kolejnym nagraniu zachaczającym o ten temat ksiądz Picur odniósł się do kwestii wiary św. Hildegardy w uzdrawiającą moc minerałów. "Czym innym są naturalne właściwości, a czym innym nadprzyrodzone moce" - wyjaśnił duchowny.

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Dziennikarz zapytał ojca Tadeusza Rydzyka. Seniorzy nie przebierali w słowach mówiąc o kontrowersyjnym duchownym

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Beata Tyszkiewicz zdradziła wysokość swojej emerytury. Kwota świadczenia pobieranego przez aktorkę świadczenia zaskakuje

O tym się mówi: Krzysztof Jackowski zdradził, co przyniosą nam kolejne miesiące. Jego zapowiedzi nie budzą szczególnego optymizmu