Jak przypomina portal "Super Express", pogoda w ostatnich miesiącach dość mocno zaskakuje. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy dzień 2023 roku przyniósł temperaturę przekraczającą lokalnie nawet 16 stopni. Nic dziwnego, że wiele osób już zastanawia się, co może przynieść nam zbliżająca się wiosna. Swoje przewidywania na temat wiosennej aury przedstawił Krzysztof Jackowski, najpopularniejszy w naszym kraju jasnowidz. Jaką pogodą przywita nas wiosna?

Krzysztof Jackowski zdradza, co nas czeka wiosną

Krzysztof Jackowski regularnie dzieli się swoimi wizjami i przeczuciami dotyczącymi przyszłości. Ostatnio jasnowidz z Człuchowa podzielił się swoimi przewidywaniami, co do tego, jaką pogodę przyniesie nam 2023 rok. Zdaniem Jackowskiego, pogoda będzie dość kapryśna i musimy być gotowi na sporą ilość deszczowych dni.

"To będzie rok deszczowy ogólnie, ale nie oznacza to, że wiosna nie będzie ładna" - powiedział Krzysztof Jackowski w rozmowie z "Super Expressem".

Krzysztof Jackowski. Źródło: Youtube JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski. Źródło: Youtube JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official
Krzysztof Jackowski. Źródło: Youtube JASNOWIDZ Krzysztof Jackowski Official

Prognoza długoterminowa

Ciepły początek wiosny w swojej eksperymentalnej długoterminowej prognozie pogody przewidują meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Średnia temperatura w pierwszym miesiącu wiosny ma się kształtować powyżej normy wieloletniej z okresu 1991-2020.

Synoptycy wskazują, że suma opadów w marcu powinna mieścić się w normie wieloletniej. Podobnie przedstawia się kwiecień 2023 roku, kiedy średnia temperatura ma przekraczać normę wieloletnią. Także suma opadów ma mieścić się w normie wieloletniej.

Eksperymentalna prognoza pogody na marzec 2023/imgw.pl
Eksperymentalna prognoza pogody na marzec 2023/imgw.pl
Eksperymentalna prognoza pogody na marzec 2023/imgw.pl

Synoptycy przestrzegają, że długoterminowe prognozy pogody obciążone są sporym marginesem błędu. Wskazanie, że średnia temperatura będzie plasować się powyżej normy, nie oznacza, że nie mogą zdarzyć się chłodniejsze okresy.

A wy, jakiej wiosny w tym roku się spodziewacie?

To też może cię zainteresować: Dorota Wellman była zawiedziona reakcją widzów. Jej wywiad przyniósł ogromne rozczarowanie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Kożuchowska zadała szyku w sukience wartej małą fortune. Aktorka po raz kolejny udowodniła, że ma wyjątkowy gust. Ile kosztuje jej kreacja

O tym się mówi: Trener polskich skoczków zdecydował się na niesamowity gest wobec Piotra Żyły. To ogromne poświęcenie Thomasa Thurnbichlera. Zyskał podziw kibiców