Używanie jakichkolwiek środków chemicznych do mycia podłogi nie przyniosło zadowalających efektów? Najczęściej ostry chemicznie środek może zrujnować podłogę i wszędzie zostawiać żółtawe odbarwienie. W takim przypadku trzeba poszukać bardziej naturalnego środka, a najlepiej płynu do mycia naczyń.

Tak proste, a jak skuteczne!

Płyn do mycia naczyń może być używany do mycia podłóg, ponieważ zawiera środki powierzchniowo czynne. Środki powierzchniowo czynne przyczynią się do usunięcia plam i zarazków, zamiast uszkadzać podłogę.

Płyn do mycia naczyń jest również bardzo łagodny, gdyż nie zawiera żadnych ostrych chemikaliów z uwagi na swoje przeznaczenie do ręcznego stosowania.

Łagodny dla dłoni, nie może zniszczyć podłogi!

Chociaż ten środek czyszczący może być również stosowany do usuwania tłustych zabrudzeń z kuchni, nie może zawierać niczego, co zaszkodziłoby naszej skórze. Dlatego właśnie ten wybór jest naturalniejszy niż klasyczne środki do usuwania tłustych i starych zanieczyszczeń.

Jak szybko oczyścić płytki podłogowe? To tylko dwa etapy, a pierwszy ułatwia przebieg drugiego

Odkurz dokładnie całe miejsce, gdy zamierzasz je wytrzeć. To znacznie ułatwi czyszczenie wybranego miejsca i pozwoli ocenić faktyczny stan zabrudzenia podłogi. Zrób to szczególnie dokładnie, gdy jesteś szczęśliwym opiekunem kudłatego czworonoga. Zalegająca na podłodze sierść z pewnością nie przyspieszy zadania, a może skutecznie rozproszyć podczas mycia podłogi.

Teraz zrób roztwór octu z płynem do mycia naczyń jeden do jednego (dwie łyżki do zupy) w litrze wody. Umieść go nad wiadrem z mopem i umyj podłogę. Na koniec spłucz podłogę czystą wodą.

Trzeba wytrzeć wybrane miejsce roztworem, po czym przetrzeć znowu zwilżonym w czystej wodzie mopem lub szmatą.

Zerknij też tutaj, aby nic ważnego ci nie umknęło: Wszyscy byli pewni, że 66-letnia kobieta odeszła. To, co stało się później, mrozi krew w żyłach

O tym się mówi: Fani podziwiają wygląd Dominiki Gwit. Gwiazda po raz pierwszy po porodzie postanowiła włożyć sukienkę