Między mną a bratem jest osiem lat różnicy. Rodzice zawsze kochali go bardziej niż mnie. - Nasz syn jest naszym spadkobiercą! Ty będziesz opiekować się nami na starość. Dziewczęta są zobowiązane do opieki nad rodzicami. Andrzej zajmie się swoimi sprawami, a ty będziesz z nami - powiedzieli mi rodzice.

Kiedy byłam jeszcze małym dzieckiem, nie zauważyłam większego problemu. Jednak z wiekiem zaczęłam rozumieć. W szkole moi rodzice chwalili mojego brata za czwórkę, a moje piątki uważano za coś oczywistego.

Wszystkie dziewczyny powinny uczyć się na piątki!

Więc Andrzej poszedł na studia, które kosztowały dużo pieniędzy, a naszego tatę zdrowie, a potem życie. Chcąc opłacić naukę syna, harował na dwóch etatach... - Przynajmniej udało mu się opłacić edukację syna! - powiedziała matka po śmierci taty.

Potem Andrzej miał problemy z pracą, pracował przez kilka miesięcy, a potem został zmuszony do odejścia. - Ktoś po prostu sprzątnął miejsce pracy mojego syna! - Powiedziała matka.

Ja po szkole znalazłam się na bezrobociu, nikt nie pomógł mi w ukończeniu studiów. W tym czasie Andrzej się ożenił. Mama była w siódmym niebie ze szczęścia.

Jego rodzina zamieszkała w naszym mieszkaniu, ja musiałam mieszkać w kuchni. Chcę, żeby moja synowa mnie kochała.

Potem zmarła matka ojca, ale zanim odeszła, zarejestrowała mieszkanie na mojego brata. Jest głównym spadkobiercą! Jednak Andrzej nie przeprowadził się do tego mieszkania. - Ty i ja zamieszkamy w wynajętym mieszkaniu. Będą mieli dzieci - powiedziała mi kiedyś mama, wskazując na wspólne zdjęcie Andrzeja i moje. - Oni doczekają się dzieci, mieszkanie będzie im potrzebne, ale na razie zamieszkają tutaj.

Po ukończeniu studiów wyszłam za mąż. I zaczęła mieszkać z mężem w wynajmowanym mieszkaniu. W tym czasie syn mojego brata już dorastał. A kiedy żona Andrzeja była na urlopie macierzyńskim, matka nieustannie próbowała wyłudzić ode mnie pieniądze dla Andrzeja.

Jednak fakt, że nasza pensja była wydawana na wynajem mieszkania i jedzenie, nie interesował mojej matki. Stwierdziła, że mojemu bratu i bratowej muszę pomóc i już. Przez to wszystko, moja bratowa tak przyzwyczaiła się do cudzych pieniędzy, że przestała przejmować się pójściem do pracy.

- Nie musisz ich sponsorować do końca życia. Już im nie pomożemy. Lepiej oszczędzajmy na własne mieszkanie - powiedział mi w końcu mąż, a ja z ulgą zgodziłam się z nim i tak przedstawiłam sytuację mamie.

Mama nie odzywała się do mnie przez kilka lat, obraziła się. Udało nam się kupić mieszkanie na kredyt hipoteczny. Mamy córkę. Pewnego dnia zadzwonił do mnie brat i powiedział:

- Matka złamała biodro. Jesteś jej córką - opiekuj się swoją matką. Jesteś na urlopie macierzyńskim, moja Oleńka tego nie zrobi.

Zdecydowałam, że zabiorę mamę do siebie. W domu powiedziała nam, że zapisała Andrzejowi nasze mieszkanie. - Cóż, jest spadkobiercą. Powiedział, że nie zostawi nas bez dachu nad głową!

Kilka miesięcy później matka chciała wrócić do swojego mieszkania, ale jak się okazało, nie miała dokąd pójść.

Sprzedałem to mieszkanie! Było przecież moje! - powiedział brat. Za te pieniądze kupili samochód. I futro dla Oleńki.... Tego dnia coś we mnie pękło.

Mamo, wracasz do swojego mieszkania. Do Oli i Andrzeja. Już ze mną nie zamieszkasz. Dałaś mu mieszkanie, więc poniesiesz konsekwencje. Nie będę twoją darmową niańką...

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Partner znanej aktorki odniósł sukces w walce MMA. Co na to Agnieszka Włodarczyk

O tym się mówi: Syn Violetty Villas nie zamierza odpuścić. Poszedł do sądu, by walczyć o godne upamiętnienie swojej matki