Zatory pojawiające się w odpływach potrafią mocno dać się we znaki. Najlepiej działać, kiedy zobaczymy pierwsze oznaki pojawienia się zatoru. Co zrobić, kiedy zator całkowicie zablokuje odpływ wody? Jak szybko i skutecznie go usunąć? Ten prosty patent z pewnością pomoże!

Jak poradzić sobie z zatorem?

Zatkany odpływ można udrożnić, korzystając z licznych środków chemicznych dostępnych w sklepach. Nie są one jednak konieczne, bo z zatorem można poradzić sobie w prosty i bardzo skuteczny sposób. Jego zaletą jest nie tylko szybkość działania, ale także i to, że jest on w pełni bezpieczny dla rur.

Wystarczy przygotować specjalną mieszankę. Będą do niej potrzebne:

3 łyżki sody oczyszczonej,

mała butelka octu 70-procentowego,

3 l wrzącej wody.

Soda, ocet i wrzątek/YouTube @Zajadam TV
Soda, ocet i wrzątek/YouTube @Zajadam TV
Soda, ocet i wrzątek/YouTube @Zajadam TV

Jak to działa?

Do zatkanego odpływu wsypujemy sodę oczyszczoną. Aby trafiła ona bezpośrednio do otworu, warto wykorzystać do tego lejek lub zwykłą kartkę papieru, zwiniętą w rulon.

Następnie, małymi dawkami, wlewamy do odpływu ocet. Wlewamy całą zawartość octu, który w połączeniu z sodą oczyszczoną zacznie musować.

Kiedy musowanie ustanie, do zatkanego odpływu wlewamy wrzącą wodę, która pomoże ostatecznie uporać się z zatorem.

Zdarza się, że w czasie działania sody i octu, dochodzi do automatycznego wyrzucenia brudu na zewnątrz. Kiedy to się stanie, należy go zebrać i wyrzucić.

Soda, ocet i wrzątek/YouTube @Zajadam TV
Soda, ocet i wrzątek/YouTube @Zajadam TV
Zatkany odpływ/YouTube @Zajadam TV

Przy wykonywaniu zabiegu, należy unikać bezpośredniego pochylania się nad odpływem, kiedy połączymy sodę i ocet. Nie należy wdychać powstających w czasie reakcji chemicznej oparów.

A wy, jakie macie sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z zatkanym odpływem?

To też może cię zainteresować: W zaledwie 15 minut zrobisz pyszne ciasto bez pieczenia i kombinowania z ciastem. Bardzo prosty przepis, a cała rodzina będzie zachwycona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paulina Smaszcz opowiedziała o doświadczeniu ogromnej straty. Zdradziła wszystko, mówiąc o zawiadomieniu złożonym przez Kurzajewskiego na policji

O tym się mówi: Maryla Rodowicz obawia się o swoją przyszłość. Gwiazda boi się przykrych konsekwencji jednego z ostatnich wywiadów