Kilka składników i minimum wysiłku wystarczą, aby w mniej niż pół godziny stworzyć pyszny deser do aromatycznej kawy.

Często bywa tak, że nagle niespodziewani goście anonsują swe przybycie za mniej niż godzinę. Jeśli nie masz w domu niczego słodkiego, ale masz kilka ciastek owsianych, banany, śmietanę i cukier puder, łatwo wybrniesz z kłopotliwej sytuacji!

Składniki:

*ciastka owsiane - 500 gramów (wybierz najbardziej naturalny skład);
*banany (bardzo dojrzałe) - 2 szt;
*cukier puder - 180 gramów;
*kwaśna śmietana - 600 gr.

Sposób przygotowania jest szybki i prosty. Nie trzeba zagniatać ciasta, wystarczy odpowiednie połączenie składników!

Najpierw przygotuj śmietanę: wymieszaj cukier puder z 600 gramami kwaśnej śmietany. Jeśli w proszku są grudki, przesiej go przez metalowe sito.

Teraz wkładamy do formy papier do pieczenia lub folię spożywczą (potrzebujemy jej, aby ułatwić wyjmowanie ciasta z formy).

Niewielką ilość kremu nakładamy na spód formy, wyrównujemy szpatułką. Banany należy pokroić w plastry, rozłożyć na kremie. Kolejną warstwą jest ciastko owsiane (jeśli jest duże, przekrój je wzdłuż). Naprzemiennie wszystkie składniki, aż się skończą. Dla ozdoby można posypać kakao lub startą czekoladą.

Można odczekać około dwóch godzin, aż składniki osiądą i zespolą się, jednak nie jest to konieczne. Można od razu pałaszować i cieszyć się naturalnym smakiem najwyższej jakości składników deseru.

Podczas krojenia trzeba uważać, aby nie nabrać kawałków folii, jednak w przypadku papieru do pieczenia, wszystko powinno być w porządku. Ten prosty deser idealnie nada się zarówno do kawy, jak i czarnej herbaty lub słodkiego likieru.

Zerknij tutaj, aby nic ważnego ci nie umknęło: Sympatycy Danuty Holeckiej wstrzymali oddech. Czy ich ulubienica zniknie z "Wiadomości" na dobre

O tym się mówi: Dobre wiadomości dla seniorów. To już pewne, waloryzacja 2023 będzie wyższa niż zakładał rząd

Nie przegap tego: Sympatycy Danuty Holeckiej wstrzymali oddech. Czy ich ulubienica zniknie zniknie z "Wiadomości" na dobre