Grubosz, nazywany też drzewkiem szczęścia lub drzewkiem pieniędzy, jest nie tylko piękną rośliną, ale zdaniem wielu, talizmanem przyciągającym do nas dobrobyt finansowy. Aby móc skorzystać z tych magicznych wprost właściwości rośliny, niezbędne jest przestrzeganie ściśle określonych zasad jego pielęgnacji. O jakich zasadach mowa?

O tym należy pamiętać

Jedną z pierwszych i najważniejszych zasad, jest to, że hodowlę naszego grubosza powinniśmy rozpocząć samodzielnie od małej sadzonki. Możemy ją zarówno kupić, jak i skorzystać z sadzonki podarowanej nam przez właściciela grubosza. Jest to warunek niezbędny, żeby niejako aktywować drzemiącą w roślinie moc przyciągania pieniędzy i sukcesu.

Należy pamiętać o tym, żeby doniczka, w jakiej zasadzimy drzewko szczęścia, powinna być w kolorze czerwony, zielonym lub brązowym.

Grubosz przyciąga pieniądze/YouTube @Health&Fitness
Grubosz przyciąga pieniądze/YouTube @Health&Fitness
Grubosz przyciąga pieniądze/YouTube @Health&Fitness

O tych rytuałach też nie można zapomnieć

Kolejnym, niezwykle ważnym rytuałem, jakiego należy dopełnić, jest wsadzenie rośliny do doniczki w momencie, kiedy księżyca przybywa. Należy też zakopać w ziemi monetę, która będzie dbała o to, żeby rodzina miała zapewniony stały dochód.

Na czas wzrostu rośliny, należy zawiązać na jej pniu czerwoną wstążkę. Kiedy nasz grubosz podrośnie, należy zawiesić na jego gałęziach trzy chińskie monety, które stanowią symbol szczęścia i bogactwa.

Grubosz/YouTube @Martin Green Life
Grubosz/YouTube @Martin Green Life
Grubosz/YouTube @Martin Green Life

Zgodnie z zasadami Feng shui grubosza powinniśmy umieścić w południowo-wschodniej kącie domu. Nie brakuje zwolenników teorii, że każdy kolejny liść pojawiający się na roślinie, jest zapowiedzią kolejnego przypływu pieniędzy.

Wypróbowaliście magiczną moc przypisywaną gruboszowi?

To też może cię zainteresować: Pleśń to częsty problem w okresie jesienno-zimowym. Jak poradzić sobie z nim domowymi sposobami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Paulina Smaszcz opowiedziała o ogromnej stracie, jakiej doświadczyła. Zdradziła wszystko mówiąc o zawiadomieniu złożonym przez Kurzajewskiego na policji

O tym się mówi: Klaudia El Dursi z odważnym wyznaniem. Blanka Lipińska doczekała się kosza z jej strony. Nie była w stanie przyjąć intratnej pozycji popularnej pisarki