Kiedy się urodził, jego matka Olga miała już 49 lat. Urodziła, jak sama mówi, „dla siebie”. Pewnego dnia przyjechaliśmy zabrać naszego 4-letniego synka z przedszkola. W tym samym czasie przyjechała też mama Grzesia. W szatni jak zwykle było głośno.

Nasz syn z zachwytem opowiadał o tym, jak w weekend po raz pierwszy poszedł z tatą do sklepu z oponami, a także o tym, jak wyglądała wymiana opon i wyważanie kół, co stanowiło dla niego nowość i zachwyciło do reszty.

Opłakane skutki celowego samotnego macierzyństwa

Grześ z ciekawością przysłuchiwał się tej historii, której towarzyszyły intensywne emocje, i poprosił mojego męża, aby został też jego tatą. To zdenerwowało jego matkę, która powiedziała, że ma już wujka Włodka i nie potrzebuje innego taty.

Wujek Włodek to wujek chłopca, brat Olgi. Kiedyś poświęcał więcej uwagi swojemu siostrzeńcowi, ale gdy Grześ podrósł, zaczął przyjeżdżać tylko na wakacje. Jego także można zrozumieć, ponieważ ma własne dzieci i własne problemy.

Jedyną bliską przyjaciółką Grzesia była jego matka, która nie była już młoda, a z czasem wcale nie młodniała, bardziej przypominała babcię niż matkę. Ze względu na jej wiek Grześ zaczął się wstydzić, a nawet poprosił ją, aby nie przychodziła na szkolne wydarzenia. To ją bolało, ale nie mogła nic na to poradzić.

Dojrzewający chłopiec odczuwał brak męskiego towarzystwa, więc mój mąż zaczął zabierać go na ryby i do garażu, spędzając z nim dużo czasu, ucząc go wszystkiego, co umie. Chłopiec chłonął wiedzę jak gąbka, a z czasem nawet nieco upodobnił się do mojego męża. Olga nie mogła mu zagwarantować tej części rodzicielstwa, co było do przewidzenia.

To jest przykład tego, jakim nieporozumieniem jest celowe samotne rodzicielstwo. W wielu przypadkach nie kończy się dobrze, gdy kobieta postanawia skorzystać ze sztucznego zapłodnienia, urodzić dziecko dla siebie i samodzielnie być dla niego matką i ojcem.

Zerknij: Wiadomo, na jaką emeryturę może liczyć Aleksander Kwaśniewski. Dla wielu osób taka kwota, to tylko marzenie

O tym się mówi: Kinga Rusin mówi głośno o tym, jaką kwotą wspomogła WOŚP. Zachęca Polaków do działania