Jak przypomina portal "O2", twitterowy wpis księdza Romana Kneblewskiego wzbudził sporo kontrowersji. W poście duchowny wyraził swoją opinię na temat małżeństwa i rozwodów. Jego opinia mocno podzieliła internautów.

Kontrowersyjne słowa duchownego

Ksiądz Roman Kneblewski znany jest z wygłaszania poglądów dość kontrowersyjnych i budzących wiele emocji. Już pod koniec 2021 roku diecezja bydgoska zdecydowanie odcięła się od postawy prezentowanej przez duchownego i jego twierdzeń. Zwierzchnicy duchownego podkreślili wówczas, że nie będą brali odpowiedzialności za jego aktywność w mediach społecznościowych.

Duchowny w dalszym ciągu publikuje ostre wpisy zarówno na Twitterze, jak i na Facebooku. W jednym z ostatnich kapłan przedstawił swój punkt widzenia na temat małżeństw i rozwodów. Jak w poprzednich przypadkach nie przebierał w słowach, nadając swojej wypowiedzi niezwykle ostry ton.

W opinii duchownego "Jezus nie toleruje rozwodów", a rozwód jest atakiem wymierzonym w Boga. Dodał też kilka słów na temat związków niesakramentalnych, twierdząc, że sekretem tego, że często są one udane, jest wsparcie ich przez samego diabła. Dodał też, że życie w konkubinacie to "przestronna i wygodna autostrada do piekła".

Ostra dyskusja

Jak pod wieloma poprzednimi postami księdza Kneblewski pomiędzy internautami rozgorzała dyskusja. Nie brakowało głosów paparcia dla tez głoszonych przez duchownego, choć równie dużo osób polemizowało z tymi tezami.

Internauci przekonywali, że księża nie mają żadnego doświadczenia, jeśli idzie o związki, żeby móc wyrażać tego rodzaju opinie. "Ale na serio - co księża widza o małżeństwie? Czy wiedza z konfesjonału, to jest życie?" - można przeczytać w jednym z wielu komentarzy.

W kolejnym wpisie komentujący stwierdził, że jest ciekaw czy diabeł nie działa w związku małżeńskim, w którym mąż bije żonę. "Po tym, co tu czytam, wizja piekła wydaje mi się bliższa niż kiedykolwiek. Pogratulować udanej ewangelizacji" - dodał komentujący.

Ks. Roman Kneblewski/YouTube @Trudno być katolikiem
Ks. Roman Kneblewski/YouTube @Trudno być katolikiem
Ks. Roman Kneblewski/YouTube @Trudno być katolikiem

A wy, co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Emerytury artystów budzą wiele emocji. Najniższe świadczenie wynosi nieco ponad 7 złotych. Na ile mogą liczyć inne gwiazdy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Biedroń wywołał swoimi słowami prawdziwą burzę. Poszło o kwestie spowiedzi dzieci. Co na ten temat sądzi europarlamentarzysta

O tym się mówi: Sprawą malutkiej Madzi z Sosnowca żyła cała Polska. Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał poszukiwań. Od tych koszmarnych wydarzeń minęło już 11 lat