Awaryjna sytuacja w pracy, chłopiec został bez ojca. Matka nie cierpiała wiele. Dziesięć miesięcy później zaczęła spotykać się z innym mężczyzną.

Leon był dziesięć lat starszy od matki Jurka. Był prywatnym przedsiębiorcą, właścicielem trzech stacji benzynowych i sklepów w naszym mieście. Świetnie dogadywał się z Jurkiem, znajdował czas na zabawy i pogawędki, traktował go jak własnego syna.

Matka Jurka, Zofia, bardzo szybko wyszła za niego za mąż. Urodziła jeszcze dwójkę dzieci swojemu drugiemu mężowi. Od tego czasu nie kochała syna jak dawniej. Matka nieustannie obrażała syna, stał się dla niej zbędny.

W rodzinie zaszły bolesne dla Jurka zmiany

Później siostry Jurka również zaczęły go traktować z pogardą. Tola i Kasia zawsze opiekowały się swoim bratem. Z czasem zaczęły robić wszystko, co możliwe, aby uczynić jego życie nie do zniesienia. Jedyną osobą, która broniła Jurka, był Leon. Tylko ojczym traktował chłopca z miłością i troską. W tym czasie wszyscy mieli wrażenie, że matka była macochą, a Leon kochającym ojcem.

Kiedy Jurek skończył szkołę, ojczym pomógł mu opłacić studia. To wtedy poznałam mojego przyszłego męża. Był szczery, godny zaufania, miły i odważny. Tylko Leon przyszedł na nasze wesele, tylko on pogratulował nam naszego małżeństwa. Matka i siostry nawet nie zadzwoniły.

Jurek i ja mogliśmy kupić dom po ślubie. Musieliśmy się mocno napracować, ale opłaciło się. W tym czasie Leon zachorował. Cierpiał na nieuleczalną chorobę. Doskonale rozumiał, że żadne pieniądze świata, żadna operacja go nie uratuje. Dlatego od razu sporządził testament u zaufanego prawnika.

Zaskakująca decyzja Leona

Kilka miesięcy później ojczym zmarł. Później okazało się, że każdemu dziecku zapisał dom. Jurek także... Matka i jego siostry długo nie mogły się uspokoić, były oburzone taką decyzją ojca. Dlaczego uwzględnił go, skoro nie jest nawet jego biologicznym synem? Jednak najbardziej wszyscy się martwili tym, kto dostanie cały biznes po Leonie?

Jednak testament zawierał najważniejszy warunek - o przedmiotach działalności przedsiębiorczej można było dowiedzieć się dopiero po sześciu miesiącach! Kilka dni po ogłoszeniu testamentu przyjechała do nas teściowa. Nie była sama. Przywiozła ze sobą matkę zmarłego Leona.

- Masz dom, więc babcia zamieszka z tobą! Zadbaj o nią sam, ja nie mam zamiaru zajmować się teściową.

Babcia Hanna była ciekawą i inteligentną kobietą. Jedynym problemem było to, że trudno jej było chodzić, miała kłopoty z nogami. Zabraliśmy babcię do nas. I wcale tego nie żałowaliśmy. Była bystrą osobą. Kiedy Jurek był mały, również wspaniale go traktowała. Gdy nadszedł czas, aby odczytać wolę Leona odnośnie jego firmy, zapanował chaos.

Jak się okazało, Leon postanowił przekazać firmę osobie, z którą jego matka zechce zamieszkać. Moja teściowa i szwagierki podniosły krzyk, zaczęły deklarować dozgonną miłość do seniorki, przedstawiać kwalifikacje zawodowe, ułatwiające opiekę nad osobą starszą, jednak babcia stwierdziła, że zostaje u nas. W ten sposób, mój mąż odziedziczył po ojczymie fortunę. Choć matka i jego siostry próbowały podważyć testament, zaufany prawnik Leona dopilnował, aby to było niemożliwe.

O tym się mówi: Z życia wzięte. Przypadkiem usłyszałam, co teściowa opowiada o mnie swojej koleżance. Zapomniała, że nie wystarczy tylko odłożyć komórkę, aby się rozłączyć

Zerknij: Astrolodzy nie mają wątpliwości. Osobom urodzonym w tym znaku zodiaku, nie jest pisana długowieczność