Jak przypomina portal "Super Express", Agata Kornhauser-Duda często towarzyszy swojemu mężowi w oficjalnych wizytach i ważnych wydarzeniach, na jakich pojawia się głowa państwa. Zawsze wygląda nienagannie i przyciąga wzrok styliazacjami. Wiele osób zwraca jednak uwagę na to, że często wydaje się równa, a czasem nawet wyższa niż prezydent Duda. Ile wzrostu ma Agata Kornhauser-Duda?

Wzrost Agaty Kornjauser-Dudy

Agata Kornhauser-Duda jest niższa od swojego męża o trzy centymetry. Prezydent Duda mierzy 182 cm, a jego żona 179 cm. Wielu z nas miało zapewne wrażenie, że to pierwsza dama jest wyższa. Ma to związek z faktem, że nosi ona buty na obcasie, co sprzyja optycznemu wrażeniu, że góruje nad mężem.

O tym, jak wysoka jest pierwsza dama, można było się przekonać choćby w czasie uroczystości Polonia Rediviva, która kończyła obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przewidziane na lata 2018-22. Wspólna fotografia z osobami uhonorowanymi Medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości jasno dowodzi, że Agata Duda jest wyższa niż większość zgromadzonych tam osób.

Zdjęcie z uroczystości Polonia Rediviva/Instagram @Prezydent_pl
Zdjęcie z uroczystości Polonia Rediviva/Instagram @Prezydent_pl
Zdjęcie z uroczystości Polonia Rediviva/Instagram @Prezydent_pl

Co jeszcze wiadomo o pierwszej damie?

Agata Kornhauser-Duda pełni funkcję pierwszej damy od 2015 roku, kiedy jej mąż Andrzej Duda został wybrany na funkcję prezydenta. Na drugą kadencję został wybrany 5 lat później. Przed przeprowadzką do Pałacu Prezydenckiego, Agata Kornhauser-Duda uczyła języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów.

Pierwsza dama konsekwentnie milczy w ważnych społecznie i politycznie sprawach, co wielu osobom mocno się nie podoba. Być może jest to jeden z powodów, dla których Agata Kornhauser-Duda plasuje się na drugim miejscu wśród pierwszych dam w rankingu sympatii Polaków. Niekwestionowaną liderką jest Jolanta Kwaśniewska, którą wskazała ponad połowa respondentów, dla porównania żona prezydenta Dudy uzyskała zaledwie 16 proc. głosów.

Spodziewaliście się, że pierwsza dama jest tak wysoka?

To też może cię zainteresować: Magdzie Gessler udało się to utrzymać w tajemnicy przez pół roku. Nikt nie miał pojęcia, że restauratorka ponownie wyszła za mąż

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Kiedy odczytywano testament jego ojca, nie usłyszał swojego nazwiska. Otrzymał od ojca nauczkę z zaświatów

O tym się mówi: Książę Harry nie oszczędza nikogo w rodzinie. W swojej autobiografii opisał jedno z dzieci księcia Williama