Jak przypomina portal "O2", 10 stycznia do księgarń trafiła autobiografia księcia Harry'ego. W ostatnich dniach w mediach pojawiały się kolejne fragmenty "Spare", w których zbuntowany książę uderzał w kolejnych członków rodziny. W jego książce nie mogło zabraknąć oczywiście fragmentów opowiadających o jej matce - księżnej Dianie. Młodszy syn króla Karola III postanowił opowiedzieć, jak wyglądała jego ostatnia rozmowa z mamą.

Ofensywa księcia Harry'ego

Książę Harry skarżył się na to, że zawsze żył w cieniu starszego brata, który w przyszłości odziedziczy brytyjski tron. Teraz to właśnie młodszy syn króla Karola III jest na ustach wszystkich. Jeszcze nie opadł kurz po serialu "Meghan i Harry", który można oglądać na Netflixie, a już w księgarniach pojawiła się autobiografia księcia Harry'ego.

Harry, podobnie jak jego żona, brytyjską rodzinę królewską określają jako "instytucję". Młodszy syn króla stwierdził nawet, że nigdy nie miał prawdziwej rodziny i zmuszony był do życia w bezdusznej instytucji. Szczególnie po tragicznej śmierci jego mamy.

Książę Harry i Meghan Markle. Źródło: youtube.com
Książę Harry i Meghan Markle. Źródło: youtube.com
Książę Harry i Meghan Markle. Źródło: youtube.com

Wspominając o tym, jak ojciec przekazał braciom informację o śmierci mamy, przyznał, że nie doczekał się z jego strony choćby jednego czułego objęcia. Przyznał, że przez jakiś czas próbował poradzić sobie ze śmiercią mamy, wmawiając sobie, że Diana tylko sfingowała własną śmierć.

Ostatnia rozmowa księcia Harry'ego i księżnej Diany

W swojej autobiografii książę Harry wrócił do ostatniej rozmowy, jaką odbył z matką. Miała ona miejsce w dniu, w kórym zginęła.

"Bawiłem się wtedy z Williamem i kuzynami. Nie chciałem się od tego odrywać, dlatego nasza rozmowa była bardzo krótka. Chciałem szybko do nich wrócić, więc zbyłem matkę przez telefon" - wspomina w "Spare".

Księżna Diana z dziećmi/YouTube @Dla Ciekawskich
Księżna Diana z dziećmi/YouTube @Dla Ciekawskich
Księżna Diana z dziećmi/YouTube @Dla Ciekawskich

Jesteście ciekawi, jakie jeszcze rewelacje kryją się na stronach autobiografii księcia Harry'ego?

To też może cię zainteresować: Kolejne kontrowersje na temat brytyjskiej rodziny królewskiej. Co takiego ujawnił Harry

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zagadkowy moment w czasie ostatniego pożegnania Benedykta XVI. Nad głowami żałobników pojawiły się czarne ptaki. Uwagę wszystkich przykuł też krzyż

O tym się mówi: Kontrolerzy mogą pojawić się w naszym domu. Czy mamy prawo nie wpuścić ich do domu