Obok nas mieszkała matka i córka. Kobieta była już wiekowa, miała problemy psychiczne, więc jej 50-letnia córka była nią wyczerpana. Była zmuszona do ciągłego opiekowania się matką, do poświęcenia się, za co zaczynała nienawidzić własną mamę. Bardzo często się kłóciły.

Gdzie leży granica wytrzymałości ludzkiej psychiki?

Babcia była niegrzeczna i niebezpieczna dla wszystkich sąsiadów, a jej córka musiała ponosić odpowiedzialność i wszystko rekompensować. Dosłownie łkała z rozpaczy. Wszyscy podpowiadali jej, żeby wysłała matkę do domu opieki, ale ona uznała to za grzech i odmówiła. Tymczasem zapominała, jak wielkim grzechem jest przeklinanie na matkę i izolowanie jej od społeczeństwa przez zamykanie w domu.

Moja przyjaciółka jest w podobnej sytuacji. Po siedmiu latach małżeństwa teściowa w końcu zachorowała na całą masę chorób. Zmartwienia spadły na barki mojej koleżanki, ponieważ jej mąż jest zajęty pracą. Teściową musiała przenieść do siebie, ponieważ starsza kobieta nie mogła mieszkać sama.

Przyjaciółka zaczęła łapać się na myśleniu, że wszystko ją denerwuje. Teściowa też to spostrzegła. Czuła się jak ciężar i sama poprosiła o odwiezienie do domu opieki. Przyjaciółka obawiała się zrobienia tego kroku, albowiem dostrzegała zagrożenie, że ​​​​ludzie zaczną ją piętnować. Jednak dla wszystkich było jasne, że teściowej będzie lepiej w domu opieki: było specjalne dożywianie, stała opieka medyczna, można było znaleźć wielu przyjaciół.

Po odwiezieniu teściowej do wybranej placówki, wszyscy zauważyli wyraźnie, że zarówno seniorka, jak i synowa odetchnęły z ulgą. Napięta atmosfera między paniami szybko się rozluźniła, a synowa cieszyła się, że nie znienawidziła niewinnej i dobrej osoby.

Osoby starsze objęte są opieką w domach opieki, można odwiedzać swoich bliskich i celebrować z nimi święta w gronie rodzinnym. I nie trzeba martwić się o swoje zdrowie, biegać po klinikach i szukać lekarzy - wszystko jest na miejscu. Osobiście też chcę, żeby dzieci oddały mnie do porządnego domu opieki i nie cierpiały razem ze mną, poświęcając dobro rodziny.

O tym się mówi: Maryla Rodowicz wyjątkowo szczerze o swoich relacjach z Beatą Kozidrak. Mało kto spodziewał się takich słów

Zerknij tutaj: Prezydent Andrzej Duda zamieścił w sieci noworoczny wpis. Pod postem zawrzało. Oberwało się też pierwszej damie