Jak przypomina portal "Pomponik", Dawid Kubacki jest jednym z faworytów tegorocznego Konkursu Czterech Skoczni. Skoczek narciarski cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, choć to jego żona, jest jego największą fanką. Kim jest i co robi Marta Kubacka?

Dawid Kubacki zdominował początek sezonu 2022/23

Dawid Kubacki wyjątkowo dobrze rozpoczął sezon 2022/23. Do tej pory wygrał cztery konkursy i nosi plastron lidera klasyfikacji Pucharu Świata. Jest też uznawany za jednego z faworytów do wygrania rozpoczynającego się 28 grudnia Turnieju Czterech Skoczni.

W kwalifikacjach do pierwszego konkursu turnieju Dawid Kubacki zajął drugie miejsce, oddając skok na odległość 132 metrów. Lepszy od niego był tylko Norweg Halvor Egnar Granerud, który był lepszy o półtora metra.

Skoczek ma nie tylko szczęście w sporcie, ale i w życiu prywatnym.

Od tamtej pory są razem

Żona Dawida Kubackiego, Marta również związana była ze sportem. Przez 16 lat trenowała szermierkę, niestety kontuzja ostatecznie wykluczyła ją z kontynuacji swojej pasji. Kubaccy poznali się w czasie studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

"To była wiosna. Spotkaliśmy się, kiedy Dawid przyjechał w końcu na zajęcia po sezonie. Zaiskrzyło między nami. Bardzo często przyjeżdżałam też do Zakopanego" - wspominała początki ich znajomości Marta Kubacka. W 2019 roku para powiedziała sobie sakramentalne "tak". Na ślubie i weselu bawił się m.in. Kamil Stoch z żoną Ewą.

W 2020 roku na świat przyszła córka pary - Zuzanna. Niebawem rodzina Kubackich się powiększy o kolejnego członka rodziny. Media donoszą, że kolejne dziecko pary pojawi się na świecie na początku stycznia. Marta nie narzeka na brak zajęć związanych z opieką nad ich dwuletnią córką i ukochanym czworonogiem, berneńskim psem pasterskim o imieniu Berni.

Będziecie kibicowali Dawidowi Kubackiemu?

To też może cię zainteresować: Jolanta Kwaśniewska zdradziła, jak przeprowadzka do Pałacu Prezydenckiego zmieniła jej życie. Nie było tak kolorowo, jak mogłoby się wydawać

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta Dmoch przerwała milczenie. Zwróciła się bezpośrednio do swoich fanów

O tym się mówi: Najnowsze doniesienia na temat stanu zdrowia Benedykta XVI. Choroba mocno zmieniła następcę Jana Pawła II