Jak przypomina portal "Super Express", w poniedziałek 26 grudnia media obiegła smutna wiadomość o śmierci aktora Emiliana Kamińskiego. Wybitny aktor odszedł w wieku 70. lat w swoim domu w Józefowie. Artyście nie raz zdarzało się zaprosić kamery do domu, dzięki temu wiemy, jak mieszkał Kamiński.

To było jego marzenie

"Super Express" donosi, że Emilian Kamiński już jako dziecko zakochał się w posiadłości w Józefowie. Wybudowany w 1900 roku budynek był jego ogromnym marzeniem, które udało mu się spełnić. Niestety nieruchomość nie była w najlepszym stanie i wymagała gruntownego remontu.

Wbrew słowom architektów, że nie warto, zdecydował się wykopać stare fundamenty i wylać nowe. Zaangażowanie popłaciło, co widać w każdym centymetrze posiadłości.

Dom Emiliana Kamińskiego/YouTube @teatrkamienica

"Dom to nasza pasja, azyl, przyjaciel. Gdy się do niego wprowadzaliśmy, miał swoją duszę. I myśmy go nie przekabacili po naszemu, ale wprowadziliśmy tylko nieco inną tonację" - zdradziła żona Kamińskiego, Justyna Sieńczyłło w rozmowie z portalem "Na Zdrowie".

Miejsce z duszą

Jednopiętrowy budynek w kolorze białym przyciągał wzrok drewnianymi okiennicami. Jego atutem jest ogromny ogród, w którym dominują rośliny pnące, które Emilian Kamiński darzył szczególnie dużym sentymentem.

Aktor nie ukrywał, że kocha przedmioty z duszą. W całym jego domu nie brakuje starych obrazów, mebli, bibelotów, czy książek. Wystarczy wspomnieć wyjątkowy dzwonek znajdujący się tuż przy drzwiach oraz równie zdobne klamki.

Nagranie z domu Emiliana Kamińskiego znajdziecie poniżej.

Jak podoba się wam posiadłość Emiliana Kamińskiego i jego rodziny?

To też może cię zainteresować: Paulina Smaszcz nie odpuszcza byłemu mężowi nawet w Boże Narodzenie. Udzielając świątecznego wywiadu, ponownie wbiła mu szpilę. O co chodzi tym razem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Katarzyna Cichopek nie mogła przejść obok tej informacji obojętnie. Jej wpis dotyczący Emiliana Kamińskiego łamie serce

O tym się mówi: Z tych ulg mogą skorzystać seniorzy w 2023 roku. Na liście między innymi darmowe leki