Mimo że nie zależało jej na rozgłosie, wieści o brawurowej akcji szybko się rozeszła. Tego dnia bohaterka i jej przyjaciele spacerowali brzegiem zamarzniętego jeziora, kiedy usłyszeli żałosne skomlenie.

Nie wahała się ani chwili

źródło: kakao.im
źródło: kakao.im
źródło: kakao.im

Pies husky był daleko od brzegu i chociaż trzymał się w zimnej wodzie, nie mógł przedostać się przez lód. Podczas gdy inni się wahali, Galina zrzuciła ubranie i weszła do wody. Przypomnijmy, że Galina ma 65 lat!

Seniorka ma za sobą imponujące doświadczenie w pływaniu zimą

Galina dosłownie przebiła się swoim ciałem przez lód, a następnie pomogła zmarzniętemu psu przedostać się na stromy brzeg. Na szczęście zwierzę nie odniosło poważnych obrażeń, a emerytka ma tylko kilka otarć i skaleczeń.

Nie uważa się za bohaterkę - po prostu pomogła zwierzęciu. W prasie zagranicznej sprawa była skąpo opisywana, ale Galina spotkała się z wieloma pochlebnymi komentarzami. Cudzoziemcy szczerze podziwiają kobietę w średnim wieku i przyznają, że wśród ich znajomych nikt nie odważyłby się zrobić czegoś takiego.

źródło: kakao.im
źródło: kakao.im
źródło: kakao.im źródło: kakao.im

To zachowanie, choć mocno ryzykowne dla samej kobiety, jest niewątpliwie godne podziwu. Galina musiała być 100% pewna tego, że sobie poradzi, inaczej mogłaby narazić własne życie na niebezpieczeństwo i sprawić, że potrzebna byłaby ekipa ratunkowa, aby ona sama nie straciła życia.

Co sądzicie o bohaterstwie seniorki?

O tym pisaliśmy ostatnio: Odeszła jedna z najważniejszych postaci związanych ze stacją TVN. Żegnają go współpracownicy, bliscy i przyjaciele

O tym się mówi: Sebastian Karpiel-Bułecka zdobył się na szczere wyznanie. Przyznał, że mierzył się z poważną chorobą

Zerknij też tutaj: Zenek Martyniuk wywołał ogromne zamieszanie swoją decyzją. Gwiazdor disco polo zaplanował trasę koncertową na 2023 rok. Pojawiły się głośne protesty