Jak przypomina portal "Super Express", kolejne wybory prezydenckie czekają nas w 2025 roku. Choć zostało do nich jeszcze sporo czasu, partie polityczne już zastanawiają się nad możliwymi kandydaturami, które pozwolą im przejąć Pałac Prezydencki po Andrzeju Dudzie. Środowisko, z którego wywodzi się obecny prezydent, już szuka jego następcy. Okazuje się, że mogłaby nim zostać Beata Szydło. Czy tak się stanie?

Czy Beata Szydło powalczy o prezydenturę?

PiS sporo wybiega w przyszłość, mając na uwadze nie tylko przyszłoroczne wybory parlamentarne, ale także wyścig do Pałacu Prezydenckiego, który planowo ruszy w 2025 roku. W związku z tym, że Andrzej Duda sprawuje swoją drugą kadencję, nie będzie mógł już więcej startować na ten urząd. Naturalne jest więc pytanie, kto może go zastąpić?

Ryszard Czarnecki w rozmowie z tabloidem podkreślił, że choć do tych wyborów zostało jeszcze sporo czasu i wszystko może się zdarzyć, to Beata Szydło wydaje się naturalną następczynią Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta. Jako dowód na poparcie swojej tezy przytoczył wynik, jaki osiągnęła była premier w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

"Zdobyła ponad pół miliona głosów, co pokazuje jej polityczny potencjał i ogromną popularność" - podkreślił Czarnecki.

Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość
Beata Szydło/Youtube @Prawo i Sprawiedliwość

Co na to inni?

Politycy Platformy Obywatelskiej mają ponoć rozważać ponowne wystawienie w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego, który nieznacznie przegrał z Andrzejem Dudą w czasie ostatnich wyborów. Politycy partii Donalda Tuska mówią, że nie obawialiby się starcia z Szydło.

Marcin Kierwiński z PO podkreślił, że Beata Szydło wielu ludziom kojarzy się z "butą, arogancją" oraz "byciem w polityce dla własnego interesu", więc jej wygrana wcale nie jest taka pewna, jak mogłoby się wydawać.

Marcin Kierwiński/YouTube @Janusz Jaskółka
Marcin Kierwiński/YouTube @Janusz Jaskółka
Marcin Kierwiński/YouTube @Janusz Jaskółka

A wy, co sądzicie o potencjalnej kandydaturze Beaty Szydło?

To też może cię zainteresować: Kolejni cywile dostają wezwania na ćwiczenia. Wiadomo, kto może się go spodziewać. Głos w sprawie zabrało Centralne Centrum Rekrutacji Wojskowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zmiany w programie 500 plus dla seniora. Wejdą w życie już niebawem. Co się zmieni

O tym się mówi: Odszedł wybitny aktor. Jego rola w "Wielkim Szu" przeszła do legendy