Jak przypomina portal "Pomponik", początki panowania króla Karola III nie należały do łatwych. Przejął on władzę od razu po śmierci swojej matki, która rządziła Zjednoczonym Królestwem przez 70. lat. Sprostanie legendzie, jaką stworzyła, nie jest łatwe i udowadniają to kolejne wpadki monarchy, które szybko obiegają sieć.

Pasmo gaf

Król Karol III oficjalnie został królem 10 września bieżącego roku, choć jego panowanie rozpoczęło się wraz ze śmiercią królowej Elżbiety II. Nie jest tajemnicą, że oczekiwanie na tron w jego przypadku trwało dekady. Można by się było spodziewać, że w tym czasie zdążył się dobrze przygotować do tej roli, a jednak początek jego panowania, to seria wpadek.

Nie ma chyba osoby, która nie pamięta afery z długopisem, która została w mediach określona ironicznie "pengate". Niestety nie była to ani jedyna, ani ostatnia gafa, jaką popełnił król Karol III. Władca nie ma łatwo, także dlatego, że po śmierci królowej znacznie bardziej uaktywnili się przeciwnicy monarchii.

W ruch poszły jaja

Na początku listopada król Karol III wspólnie z małżonką udał się z wizytą do Yorku. Kiedy para królewska przechodziła wśród zebranego tłumu, jeden z mężczyzn zaczął miotać w stronę monarchy kurze jaja i wykrzykiwać pod jego adresem obelgi. Mówił też o "krwi niewolników", na której powstało państwo.

Nie tak dawno, miał miejsce podobny incydent. Tym razem doszło do niego na placu św. Jerzego, a całe zajście miało miejsce we wtorkowy poranek. Kiedy król odbywał rozmowy z podwładnymi, w jego kierunku znów poleciało jajko, upadając niedaleko monarchy.

W obu przypadkach do akcji wkroczyła policja, ujmując sprawców jajecznych ataków na króla Karola III. W ostatnim z opisanych przypadków napastnikiem był dwudziestokilkuletni mężczyzna. Na ten moment nie udało się ustalić motywów postępowania.

Myślicie, że takich epizodów będzie więcej?

To też może cię zainteresować: Tomasz Stockinger zdecydował się umieścić mamę w domu opieki. Dlaczego podjął taką decyzję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Moja mama wymaga, żebym jej pomagała. Mam rodzinę i nie mam na to czasu

O tym się mówi: Zapadła decyzja sądu. Senior straci dorobek trzech ostatnich dekad. O co dokładnie chodzi