Jak przypomina portal "Pomponik", Barbara Barska-Stockinger mogła odnieść wielki sukces. W latach 50. zadebiutowała na scenie muzycznej. Jej piosenkę "Ty jesteś moją miłością" nuciła cała Polska. Zdecydowała się jednak zrezygnować z kariery, żeby zająć się dziećmi i rodziną. W jesieni życia nie mogła liczyć na to, że dzieci odwdzięczą się jej tym samym. Artystka przebywa obecnie w domu opieki.

Nie miał się nią kto zająć

Barbara Barska-Stockinger trafiła do domu opieki w 2015 roku. Decyzję o jej umieszczeniu w placówce podjęły jej dzieci - syn Tomasz Stockinger i córka Katarzyna. Decyzja zapadła po tym, jak artystka zwichnęła sobie nogę i nie miał się nią kto opiekować.

"Mieszkała sama na drugim piętrze. Kiedyś zwichnęła nogę, ja byłem na występach w Polsce, a siostra za granicą. I co robić? Wtedy zadzwoniłem do syna i sobie poradziliśmy, ale takie sytuacje są trudne" - tak swoją decyzję tłumaczył niegdyś Stockinger w rozmowie z "Faktem".

Odwiedziny

Rodzina Stockingerów zapewnia jednak, że seniorka może liczyć na ich systematyczne odwiedziny. W ostatni weekend aktor pojawił się w placówce, gdzie przebywa jego mama i zorganizował dla niej przyjęcie imieninowo-urodzinowe. Wśród gości nie zabrakło również syna Tomasza Stockingera - Roberta, który pojawił się na miejscu wraz z dziećmi.

To właśnie wnuk pani Barbary Barskiej-Stockinger zamieścił relację z wydarzenia w swoich mediach społecznościowych. W poście zdradził, że solenizantka skończyła właśnie 96. lat. Przy okazji Robert Stockinger zdradził, że jego babcia jest nadal w świetnej formie, wciąż nuci swoje piosenki, a nawet ogląda trwający wciąż Mundial, "a najbardziej podoba jej się C. Ronaldo".

Solenizantce składamy najserdeczniejsze życzenia z okazj urodzin i imienin.

To też może cię zainteresować: Piąta edycja znanego programu już niebawem. Znamy uczestników kolejnego sezonu "Sanatorium miłości"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kasia Cichopek zaskoczyła wszystkich. Pojawiła się w pewnym miejscu zupełnie sama. Gdzie jest Maciej Kurzajewski

O tym się mówi: Aleksandra Kwaśniewska zdradziła szczegóły współpracy z TVN. Nie jest tak kolorow, jak mogłoby się wydawać