Czucie zazdrości jest mi obce. Nie tak dawno temu uprzytomniłam sobie, że moja przyjaciółka nie dość, że żyje sobie komfortowo, to jeszcze każdego miesiąca dostaje zasiłki państwowe. Jak to było możliwe?

Nie mieściło mi się to w głowie

W końcu dom przyjaciółki to obraz dobrobytu. Elegancki domek i zagraniczny samochód najnowszego modelu. Jak zdołała uzyskać płatności rządowe?

Na początku nie zadałam jej pytania tak wprost. Jednak wkrótce nie wytrzymałam i zapytałam: „Irena, jak ci się udało zrobić to przekłamanie z państwem?”

Irena opowiadała o swojej babci, która aktualnie mieszka w domu opieki. Rzekomo poręczyła za opiekę nad nią w zamian za pomoc rządową. Przyjaciółka zarejestrowała na babcię dom i zagraniczny samochód, a ona sama została jej opiekunką. Państwo dobrze dofinansowuje emerytom na utrzymanie domu i samochodu.

Choć Irena mieszka z mężem, nie jest on wpisany w urzędzie jako ojciec ich dziecka. W końcu tutaj też można zgarnąć niezłe pieniądze. Jako samotna matka otrzymuje miesięczne płatności od państwa.

Oprócz tego Irena przyjmuje zasiłek opiekuńczy na babcię oraz różne świadczenia. Babcia co miesiąc przekazuje swoją emeryturę ukochanej wnuczce. Wcześniej, gdy usłyszałam, że koleżanka i jej rodzina żyją tylko z emerytury jednej babci, zrobiło mi się ich diabelsko żal. Teraz w ogóle nie mam litości dla tej rodziny.

W końcu wiedzą, gdzie można zgarnąć dobry łup finansowy, a to oklepane powiedzenie o emeryturze już nikogo nie rusza.

Wszyscy członkowie jej rodziny robią zakupy markowych sklepach, a mój syn nosi to, co dali mu znajomi. Wykonali świetną robotę, remontując swój domek. Co roku wyjeżdżają za granicę.

Przyjaciółka całe dnie przesiaduje w domu, a państwo i tak jej za to dodatkowo płaci. Jej życie jest beztroskie, a ona sama nie ma sumienia, gdy wyciąga ręce po pieniądze. Babcia, emerytka, potrafi o siebie zadbać i nie jest ciężarem dla Ireny i jej rodziny. Oprócz tego może podróżować autobusem, aby wstąpić do krewnych. Ukochana wnuczka otrzymuje tylko pieniądze, rzekomo za opiekę nad biedną i niedołężną staruszką.

O tym się mówi: Tomasz Stockinger zdecydował się umieścić mamę w domu opieki. Dlaczego podjęła taką decyzję

Nie przegap tego: Księżna Kate spotkała się z księciem Harrym. Szczegóły spotkania obiegły media