Ojczym z pierwszego małżeństwa ma córkę Kasię, która miała wówczas 14 lat. Piotr zostawił swoje mieszkanie tamtej rodzinie i zrzekł się całkowicie praw do mieszkania. Zamieszkał z nami w mieszkaniu, które odziedziczyliśmy po tacie.

Piotr nie kontaktował się z córką - ona sama nie chciała widzieć swojego ojca. Płacił alimenty, na tym skończył się cały jego udział w życiu Kasi.

Nie powiem, miałam z ojczymem dobry kontakt i przywiązałam się do niego jak do swojego ojca. Nie krzyczał, nie bił, nie próbował pouczać. Było już za późno na wychowywanie mnie, 16-letniej pannicy.

Gdy założyłam własną rodzinę, poznałam prawdziwe oblicze mamy i jej nowego męża

Mieszkałam z nimi przez trzy lata, potem wyszłam za mąż i urodziłam dziecko. Musiałam się wyprowadzić - nie pozwolono mi przyprowadzić męża do domu: moja mama i Piotr odmówili mieszkania pod jednym dachem z nieznajomym.

Relacje mojego męża z matką nie układały się od samego początku. Piotra nie obchodziło, kto jest moim partnerem życiowym, więc nie wtrącał się. Mama pomagała przy wnuku, nie odmawiała pomocy, gdy o nią prosiłam. To się jednak zmieniło...

Ostatnio zadzwoniłam do niej i poprosiłam o zabranie Tomusia z przedszkola, jednak usłyszałam, że nie może - siedziała z wnuczką Piotra.

Od razu przypomniałam sobie, że mój ojczym ma przecież córkę. Więc stąd wzięła się i wnuczka. Choć pogodziłam się z odmową mamy, jakiś niepokój mnie ogarnął, więc postanowiłam pójść do nich i sprawdzić.

Nikogo wówczas nie było w domu. W moim pokoju było łóżeczko, a dziecięce ubranka wisiały wszędzie, a koc na moim łóżku był wymięty. Zadzwoniłam do mamy, żeby się dowiedzieć, co to do cholery jest.

Jak się okazuje, postanowili przyjąć pod dach córkę i wnuczkę Piotra, podczas gdy mi i mojej rodzinie zabronili ze sobą zamieszkać! Kasia z córką zajęły mój pokój i nikt mi o tym nie powiedział! To Piotr się do nas wprowadził, ja byłam tu pierwsza! Niech nie zapominają, że jestem spadkobierczynią części tego mieszkania. Gdy z mężem muszę tułać się po wynajmowanych mieszkaniach, obcy facet sprowadza do mojego pokoju swoją córkę?

Co powinnam zrobić w tej sytuacji?

Nie przegap tego: Zapowiedź stacji TVN wywołała w sieci burzę. Wszystko przez Małgorzatę Rozenek-Majdan. O co chodzi

O tym się mówi: Trwa sądowa batalia o majątek po Krzysztofie Krawczyku. Ewa Krawczyk nie pojawiła się na rozprawie. Z jakiego powodu