Jak przypomina portal "Super Express", wiele gwiazd skarży się na swoją sytuację finansową w jesieni życia. Problem ten, nie dotyczy jednak Doroty Stalińskiej. Aktorka złożyła oświadczenie majątkowe, które zdradza, jakim majątkiem dysponuje. Poznajcie szczegóły!

Aktorka, ale nie tylko

Dorotę Stalińską zna każdy. Ma w swoim dorobku zarówno role filmowe, jak i teatralne. Wystąpiła w takich produkcjach, jak "Seksmisja", "Ferdydurke", "Ryś" czy "Koniec świata, czyli kogel-mogel 4". Na tym jednak aktywność aktorki się nie kończy.

Stlińska prowadzi również własną działalność gospodarczą, a także zajmuje się polityką. W latach 90. ubiegłego wieku sprawowała mandat radnej w Milanówku. W 2014 roku została wybrana do rady Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Próbowała swoich sił w wyborach do Sejmu, choć ostatecznie nie udało jej się dostać do Parlamentu.

Dorota Stalińska/YouTube @Portal Miasta Gdańsk
Dorota Stalińska/YouTube @Portal Miasta Gdańsk
Dorota Stalińska/YouTube @Portal Miasta Gdańsk

W 2019 roku objęła funkcję radnej po tym, jak do Sejmu przeszła Bożena Żelazowska. Jako radna, Dorota Stalińska zobowiązana jest do składania oświadczenia majątkowego. Co z niego wynika?

Takim majątkiem dysponuje Dorota Stalińska

Dorota Stalińska od trzydziestu lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Jej firma "Blue-Art" zajmuje się między innymi wydawaniem książek, organizacją różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, a nawet czymś tak odległym od wymienionych, jak wynajmowanie nieruchomości i zarządzanie nimi.

Tylko w 2021 roku firma zanotowała przychód 114 tys. zł, choć faktyczny zarobek aktorki to nieco ponad 6 tys. zł. Ze wspomnianego oświadczenia majątkowego wynika, że jako radna Dorota Stalińska zarobiła 31 tys. zł. Nieco więcej, bo 33 tys. zł otrzymała w związku z prawami autorskimi. 8 tys. zł dostała z ZAiKS-u.

Aktorka pobiera też emeryturę, która w 2021 roku wyniosła w sumie 27 tys. zł. Stalińska może się też pochwalić sporymi oszczędnościami zgromadzonymi aż w trzech walutach. Na jej oszczędności składa się 295 tys. zł oraz po 4 tys. franków szwajcarskich i euro.

Dorota Stalińska/YouTube @Zawsze Pomorze
Dorota Stalińska/YouTube @Zawsze Pomorze
Dorota Stalińska/YouTube @Zawsze Pomorze

Ponad to Dorot Stalińska posiada ziemię, której wartość szacowana jest na milion złotych. Na tyle samo wyceniany jest jej dom o powierzchni 169 metrów. Jest też w posiadaniu 68-metrowego mieszkania, które wyceniane jest na około 700 tys. zł.

Spodziewaliście się tego?

To też może cię zainteresować: Danuta Martyniuk zdecydowała się wyjaśnić swoje skandaliczne słowa skierowane do internautów. Przy okazji opowiedziała, jak dziś sprawuje się jej syn

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jerzy S. Został wreszcie przesłuchany. Jakie zarzuty postawiono znanemu aktorowi

O tym się mówi: Popularny w sieci ksiądz mówi o spowiedzi. Zdradził, dlaczego księża w konfesjonale wypytują o szczegóły grzechów