Jak przypomina portal "Pomponik", Eleni przeżyła ogromną rodzinną tragedię. Jej 17-letnia córka Afrodyta została zamordowana. Choć strata jedynego dziecka było ogromnym ciosem dla wokalistki, zdobyła się na wyjątkowy gest. Poznajcie szczegóły tej poruszającej historii, jaką napisało życie.

Eleni wciąż ma w pamięci tamten dzień

20 stycznia 1994 roku na zawsze zapisał się w pamięci Eleni i całej jej rodziny. To właśnie tego dnia córka piosenkarki nie wróciła do domu po szkole. Świadkowie zeznali, że widzieli, jak 17-letnia Afrodyta wsiada do samochodu swojego byłego chłopaka. Artystka zaniepokojona tym, że jej córka wciąż nie wraca, zawiadomiła funkcjonariuszy policji.

Niedługo potem zadzwonił telefon, w którym domagano się od Eleni okupu. Szybko okazało się, że był to jedynie fałszywy trop, który miał zmylić poszukujących Afrodyty śledczych. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Ciało dziewczyny znaleziono niedaleko jeziora Powidzkiego w okolicach Przybrodzina.

Eleni z córką Afrodytą/YouTube @InstytutDialoguJP2
Eleni z córką Afrodytą/YouTube @InstytutDialoguJP2
Eleni z córką Afrodytą/YouTube @InstytutDialoguJP2

Podejrzany o morderstwo

Podejrzenie od razu padło na byłego chłopaka dziewczyny. Piotr G. był od Afrodyty starszy o cztery lata. Ich relację określano, jako toksyczną. Rodzice Eleni odetchnęli z ulgą, kiedy ich córce udało się wreszcie wydostać z wyniszczającego związku.

21-letni wówczas Piotr G. nie od razu przyznał się do winy. Zmieniał zeznania. Raz przekonywał, że Afrodyta sama się postrzeliła. Innym razem mówił, że postrzelić miał ją jakiś Rosjanin. W końcu jednak przyznał, że zabił dziewczynę. W toku śledztwa stało się jasne, że zbrodnia była dokładnie zaplanowana. Mężczyzna został skazany na karę 25. lat pozbawienia wolności.

Eleni zdobyła się na wyjątkowy gest

Eleni pomimo ogromnego ciosu, jakim była dla niej śmierć córki, postanowiła wybaczyć mordercy. Pomocna okazała się w tym wiara.

"Pogodziłam się z myślą, że moje dziecko jest już w lepszym świecie, do którego wszyscy zdążamy. Nie czuję złości ani nienawiści. Mam pokój w sercu. Bez tego nie mogłabym żyć ani śpiewać" - powiedziała w wywiadzie dla magazynu "Kobieta i życie".

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Straż miejska może zapukać do drzwi. Trwają wielkie kontrole. Mandatów jest coraz więcej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Michał Wiśniewski zaliczył niezłą wpadkę w TVP. Wszystko zarejestrowały kamery. Piosenkarz mocno naraził się opiekunom królików w studiu. Co się stało

O tym się mówi: Blanka Lipińska szczerze o dawnym wyglądzie. Gwiazda pokazała własne archiwalne zdjęcia