Jak przypomina portal "Pomponik", po śmierci królowej Elżbiety II na brytyjskim tronie zasiadł jej najstarszy syn Karol. Jeszcze za życia poprzednia królowa wyraziła życzenie, żeby po jej odejściu Camilla tytułowana była "królową małżonką". Wiele osób nie ma wątpliwości, że decyzja nowej królowej nie przypadłaby jej poprzedniczce do gustu. Żona Karola III zdecydowała się zrezygnować z ważnej tradycji.

Umarł król, niech żyje król

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września bieżącego roku, po 70. latach spędzonych na brytyjskim tronie. Po jej śmierci władza przypadła najstarszemu synowi Elżbiety II, Karolowi. Nowy król od razu musiał przystąpić do wypełniania swoich obowiązków. Wygląda na to, że zarówno Karol III, jak i jego żona Camilla poczuli się już pewnie i zaczęli wprowadzać na dworze własne porządki.

Camilla zdeydowała się zrezygnować z tradycji, którą konsekwentnie kultywowała królowa Elżbieta II. Mowa o rezygnacji z dam dworu, którymi zostawały brytyjskie arystokratki. Camilla uznała, że na jej dworze, nie ma już miejsca dla tej funkcji. To nie spodobało się wielu osobom.

Zmiękczone stanowisko Camilli

I być może głosy niezadowolenia sprawiły, że Camilla zdecydowała się nieco zmiękczyć swoje stanowisko. Żona Karola III zdecydowała się zaangażować do pomocy kilka swoich przyjciółek, które mają być określane "towarzyszkami królowej".

Wśród towarzyszek nowej monarchini będą m.in. bliska przyjaciółka Camilli Parker-Bowles Lady Sarah Keswick i Jane von Westenholz. Ta ostatnia zaaranżowała przed laty poznanie się księcia Harry'ego z Meghan Markle. Miejsce w tym gronie znajdzie również Lady Katharine Brooke, która była damą dworu Elżbiety II.

Z doniesień prasowych wynika, że towarzyszki królowej nie będą udzielały jej swojego towarzystwa za darmo, choć nie wiadomo ile na tym zarobią.

Co sądzicie o decyzji Camilli?

To też może cię zainteresować: Blanka Lipińska szczerze o dawnym wyglądzie. Gwiazda pokazała własne archiwalne zdjęcia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Przyjaciel księci Filipa zdradził przyczynę odejścia królowej Elżbiety II. Monarchini zmagała się z poważną chorobą

O tym się mówi: Anna Lewandowska opuszcza w pośpiechu Katar. Dlaczego zostawiła Roberta samego