Jak przypomina portal "O2", Agata Kornhauser-Duda za nim wprowadziła się do Pałacu Prezydenckiego, przez lata pracowała w jednej z krakowskich szkół. Jaką była nauczycielką? Nieco światła na tę sprawę rzucił pewien duchowny, który miał okazję współpracować z obecną pierwszą damą. Co powiedział?

Przed Pałacem Prezydenckim

Agata Kornhauser-Duda po wygranych przez jej męża wyborach prezydenckich, musiała zawiesić swoją działalność zawodową i zamieszkać w Pałacu Prezydenckim. Nie jest tajemnicą, że żona prezydenta Dudy była nauczycielką i była to praca, która dawała jej sporo satysfakcji. Okazuje się, że Agata Duda w tamtym czasie współpracowała też z Fundacją im. Brata Alberta.

Kierujący fundacją ksiądz Tadeusz Isakiewicz-Zaleski w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział o swoich doświadczeniach z żoną prezydenta Dudy. Duchowny przyznał, że Agata Kornhauser-Duda ma wyjątkowy dar, który niezmiernie przydaje się w pracy z młodymi ludźmi.

Nauczycielka z krwi i kości

Jako dowód tego przytoczył przypadek autystycznego chłopca, którego nakłonienie do mówienia było ogromnie trudne. I wtedy pojawiła się Agata Kornhauser-Duda, która zaczęła mówić po niemiecku, co otworzyło chłopca. Co ciekawe, ów chłopiec zaczął mówić w tym samym języku co pierwsza dama.

"Wyzwoliła w nim jakąś chęć do aktywności" - zachwala Agatę Kornhauser-Dudę duchowny, dodając, że "widać było, że to nauczycielka z krwi i kości".

Warto zaznaczyć, że mama Agaty Kornhauser-Dudy jest z zawodu polonistką, a ojciec to uznany poeta, krytyk literacki i tłumacz Julian Kornhauser. W jego ślady poszedł młodszy brat żony prezydenta - dr Jakub Kornhauser.

Co sądzicie o relacji duchownego?

To też może cię zainteresować: Karol Strasburger otworzył się na temat swojego ojcostwa. Zdradził, jakie ma marzenie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziecko rozśmieszyło wszystkich podczas chrztu. Nawet ksiądz nie był w stanie powstrzymać się od śmiechu. Nagranie podbija sieć

O tym się mówi: Niebawem rusza nabór wniosków. Można zyskać nawet 1500 złotych. Kto może ubiegać się o dodatek