Jak podaje portal "O2", National Embryo Donation Center przekonuje, że urodzone w jednym z amerykańskich szpitali bliźnięta, są najstarszymi dziećmi świata. Określenie to zawdzięczają faktowi, że zarodki, które wykorzystano w procedurze in vitro, zostały zamrożone przed 3 dekadami. Poznajcie tę niezwykłą historię!

"Najstarsze dzieci na świecie"

Bliźnięta, które określane są jako "najstarsze dzieci na świecie", rozwinęły się z zarodków, które zamrożono przed ponad 30 laty. Oczywiście nie można wykluczyć, że doszło już do wykorzystania "starszych" zarodków, nie da się jednak ukryć, że to pierwszy w pełni udokumentowany przypadek.

Bliźnięta urodziły się w ostatnim dniu października bieżącego roku. Ich rodzicami są Rachel i Philip Ridgeway, którzy spełnili swoje marzenie o posiadaniu potomstwa, dzięki metodzie in vitro.

"W pewnym sensie są to nasze najstarsze dzieci, mimo że są naszymi najmniejszymi dziećmi" - powiedział dumny tata, który obecnie ma 35. lat.

Aż trudno w to uwierzyć

Embriony, z których rozwinęły się bliźnięta zostały zamrożone w tym samym czasie, kiedy ich przyszły tata miał niespełna 5 lat. Dziś, jeśli nie doszłoby do zamrożenia zarodków, tylko do ich naturalnego urodzenia, świętowałyby swoje 30 urodziny.

Do zamrożenia zarodków doszło 22 kwietnia 1992 roku i przechowywano w temperaturze -128 stopni Celsjusza w ciekłym azocie. Timothy i Lidia, bo tak rodzice postanowili nazwać maluszki, pobiły dotychczasowy rekord, który należał do Molly Gibson, która przyszła na świat 2020 roku z zarodka, który zamrożono 27. lat, przed narodzeniem dziewczynki.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Maryla Rodowicz szczerze o swoim stanie zdrowia. Czy artystka ma poważne problemy

Zobacz, o czym jeszcze pisliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe nagranie obiegło sieć. Świadkowie nie mają wątpliwości, że na filmie widać Boga

O tym się mówi: Okręgowe Izby Aptekarskie biją na alarm. Od 1 grudnia wejdzie w życie zmiana, która może utrudnić pacjentom dostęp do leków