Jak przypomina portal "O2", każdy kto pamięta lata 90. ubiegłego wieku, zapewne pamięta również paszporty Polsatu. Wielu z nas może mieć jeszcze w swoich szufladach Paszporty Rodzinne Klubu Polsastu. Dla ich posiadaczy mamy dobrą wiadomość - paszporty są sporo warte.

Masz w domu Paszport Polsatu?

Stacja Polsat zaczęła swoją działalność w 1992 roku. Aby zyskać większe grono widzów, stacja zdecydowała się na wyjątkową akcję promocyjną. Polsat w 1996 roku zdecydował się na wprowadzenie wyjątkowego programu lojalnościowego, którego znakiem rozpoznawczym były książeczki przypominające paszport, oznaczony słoneczkiem Polsatu.

Paszport Polsatu/YouTube @Gimby nie znajo
Paszport Polsatu/YouTube @Gimby nie znajo
Paszport Polsatu/YouTube @Gimby nie znajo

Pszporty Polsatu - jak potocznie były nazywane, trafiły do 13 mln gospodarstw w całej Polsce. Dzięki tej książeczce widzowie mieli możliwość brania udziału w konkursach, festynach, czy imprezach organizowanych przez telewizję.

Co tydzień, losowana była nagroda, którą otrzymywały osoby z wylosowanym w danym dniu numerem. Wśród nagród były samochody, wyjazdy na zagraniczne wycieczki, sprzęt RTV i AGD. Na mniejsze nagrody mogły liczyć te osoby, w przypadku, których zgadzały się co najmniej dwie cyfry z paszportu.

Wnętrze Paszportu Polsatu/YouTube @Gimby nie znajo
Wnętrze Paszportu Polsatu/YouTube @Gimby nie znajo
Wnętrze Paszportu Polsatu/YouTube @Gimby nie znajo

Aby móc odebrać nagrodę, niezbędne było spełnienie jednego warunku, jakim było codzienne wpisywanie do paszportu numerów, jakie podawano w poszczególnych programach stacji. Okazuje się, że nie brakuje osób, które są w stanie sporo zapłacić za Paszport Polsatu. Na portalach aukcyjnych osiągają one wartość sięgającą nawet 300 zł.

Pamiętacie Paszporty Polsatu? A może nadal macie je w swoich domach?

To też może cię zainteresować: Na jaw wyszły przyszłe emerytury Zenka Martyniuka i Sławomira Świerzyńskiego. Na jakie świadczenia mogą liczyć muzycy disco polo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Król Karol III podjął zdumiewającą decyzję. Na królewskim stole zabraknie charakterystycznego francuskiego przysmaku. Wielu arystokratów zaskoczonych

O tym się mówi: Maciej Kurzajewski zdecydował się na stanowczy krok wobec Pauliny Smaszcz. W sprawę zaangażuje się policja