Jak informuje portal "O2", wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że stare monety, jakie mamy w swoich domach, mogą być sporo warte. Niektóre egzemplarze warte są od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Kolekcjonerzy są w stanie sporo zapłacić za prawdziwe perełki. Poznajcie szczegóły!

Zachęta do poszukiwań

Jakiś czas temu, na jednej z facebookowych grup znalazł się post, zamieszczony przez pana Andrzeja, który zachęcił wszystkich, do przeszukania swoich domów i przyjrzenia się starym monetom, jakie w nich znajdą. Zaoferował darmową wycenę znalezionych okazów i możliwość kupna tych, które wzbudzą jego zainteresowanie.

Pan Andrzej był zaskoczony tym, z jaką dużym odzewem spotkał się jego post. W jego skrzynce znalazło się kilkadziesiąt wiadomości, w których internauci pochwalili się tym, co udało im się wyszperać w zakamarkach swoich domów.

Monety/YouTube @Zakapior PRL
Monety/YouTube @Zakapior PRL
Monety/YouTube @Zakapior PRL

Stare monety mogą być sporo warte

Jak sam stwierdził, wiele z wysłanych egzemplarzy nie miało szczególnej wartości, także ze względu na stan, w jakim się zachowały. Numizmatykowi udało się jednak trafić na prawdziwe perełki. Mężczyzna wskazał, że zgłosiła się do niego kobieta, która wskazała, że jej moneta jest warta 5 tys. zł, a faktycznie była warta około 7 tys. więcej niż podana przez nią cena.

Inna kobieta zgłosiła się do pana Andrzeja z niemal kompletną kolekcją monet z okresu PRL-u, które otrzymała w spadku po swoim ojcu. Numizmatyk wskazał, że taka kolekcja jest warta nawet 50 tys. zł. Choć sam nie był w stanie odkupić tych monet, nie zostawił tych osób bez rady, by powierzyły swoje sakrby sprawdzonym domom aukcyjnym.

Monety z PRL/YouTube @Zakapior PRL
Monety z PRL/YouTube @Zakapior PRL
Monety z PRL/YouTube @Zakapior PRL

Dodał, że najwięcej dostaniemy za monety, które nigdy nie znajdowały się w obiegu, przez co zachowane są w stanie praktycznie idealnym. Wartościowe są również te monety, na których doszło do błędu menniczego - okrślanego jako destrukty.

Sprawdziliście swóje szuflady?

To też może cię zainteresować: Król Karol III podjął zdumiewającą decyzję. Na królewskim stole zabraknie charakterystycznego francuskiego przysmaku. Wielu arystokratów zaskoczonych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. Bożena nie tak wyobrażała sobie swoje własne małżeństwo. Postanowiła dać swojemu mężowi nauczkę. O co poszło

O tym się mówi: Najnowsze informacje na temat Elżbiety Dmoch obiegły media. Czy fani artystki mogą wreszcie odetchnąć z ulgą