Taniec towarzyski służy jako skuteczne ćwiczenie aerobowe o niskim wpływie, które spala tłuszcz i zwiększa metabolizm. Uczestnictwo w lekcjach tańca jest również idealną formą ćwiczeń podtrzymujących, co oznacza, że ​​pomaga zachować szczupłą sylwetkę i zdrowie po osiągnięciu docelowej wagi.

90-letni senior stał się gwiazdą parkietu tanecznego!

Wreszcie, ponieważ taniec towarzyski jest świetną zabawą, zyskujesz wszystkie korzyści związane z utratą wagi, nawet nie czując, że ćwiczysz!

Jako ćwiczenie taniec powoduje, że mięśnie tancerza opierają się ciężarowi własnego ciała, przyczyniając się do poprawy siły mięśni. To szczególnie ważne, gdy mowa o seniorach.

Połączenie podnoszenia ciężarów, szybkich kroków oraz zwrotów akcji występujących w tańcu towarzyskim pomoże ci rozwinąć większą siłę mięśni ramion, nóg i tułowia podczas kontynuowania lekcji. Świetne dla wszystkich grup wiekowych.

Każdy, od dzieci po seniorów, może bawić się tańcem towarzyskim. Tańczyć może każdy, na każdym poziomie umiejętności, w każdym wieku i o różnej sprawności fizycznej.

Wie o tym 90-letni Leonard, który zrobił furorę, biorąc udział w konkursie tanecznym pod sztandarem studia tanecznego Fred Astaire Northeast DanceSport 2022. Z numerem na plecach 347, senior dał pokaz sprawności, wytrzymałości i eleganckich ruchów.

Jego wysoka i piękna partnerka taneczna, mogła swobodnie pokazać swój warsztat taneczny, bez obaw, że jej 90-letni partner nie zdoła za nią nadążyć! Jak widać, aktywność fizyczna i nauka tańca wprost odmładzają.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia na temat stanu zdrowia Majki Jeżowskiej. Fani piosenkarki wstrzymali oddech. Piosenkarka miała trafić do szpitala

O tym się mówi: Do niezwykłego porodu doszło w jednym z polskich szpitali. Przy narodzinach potrzebny było ponad 20 osobowy personel