Jak podaje portal "Goniec", Ewa Błaszczyk podzieliła się z Polakami radosną nowiną. Już niebawem ruszy klinika "Budzik", do której trafiać będą dorosłe osoby w śpiączce. Budynek ma zostać oddany do użytku już w połowie grudnia tego roku. Aktorka zdradziła, kiedy pojawią się tam pierwsi pacjenci.

Otwiera się kolejny "Budzik"

Budzik dla dorosłych pacjentów w śpiączce budowany jest od 2020 roku. Nie było łatwo, najpierw wybuch epidemii koronawirusa, a teraz szalejąca drożyzna. Na szczęście prace są już na finiszu i w połowie grudnia klinika ma być gotowa. Wtedy ma dojść do oddania budynku, choć nie oznacza to, że wtedy będą mogli w klinice pojawić się pierwsi pacjenci.

Po oddaniu budynku do użytku, niezbędne będzie wystąpienie o kontrakt do Narodowego Funduszu Zdrowia. "Pierwszego pacjenta przyjmiemy 1 marca 2023 roku" - zdradziła Ewa Błaszczyk. Aktorka nie ukrywa, że spełnia się jej ogromne marzenie.

Ewa Błaszczyk/YouTube @Patriot24.TV
Ewa Błaszczyk/YouTube @Patriot24.TV
Ewa Błaszczyk/YouTube @Patriot24.TV

Przyznała, że do otworzenia "Budzika" dla dorosłych, popchnęły ją pozytywne efekty, jakie osiągają w wybudzaniu ze śpiączki dzieci.

Ewa Błaszczyk nadal wierzy w cud

Ona sama dwie dekady temu doświadczyła rodzinnej tragedii, kiedy jej córka Ola po zakrztuszeniu się tabletką, zapadła w śpiączkę. Niestety jej córki do tej pory nie udało się wybudzić i choć Ewa Błaszczak i jej druga córka nadal nie tracą nadziei, na to, że kiedyś jeszcze uda się Oli wybudzić.

"Nadzieja umiera. Nigdy nic nie wiadomo" - powiedziała aktorka w jednym z wywiadów. Trudno się z tym nie zgodzić, medycyna już nieraz udowodniła, że postęp przesuwa granice niemożliwego.

Ewa Błaszczyk / YouTube: Kultowe Rozmowy
Ewa Błaszczyk / YouTube: Kultowe Rozmowy
Ewa Błaszczyk / YouTube: Kultowe Rozmowy

Wy też podzielacie optymizm aktorki?

To też może cię zainteresować: Do niezwykłego porodu doszło w jednym z polskich szpitali. Przy narodzinach potrzebny było ponad 20 osobowy personel

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szepty Baby Vangi, które pomogą w dobrobycie. Znana jasnowidzka zaleca nauczenie się ich na pamięć

O tym się mówi: Z życia wzięte. Potrącony przez samochód wilk dokonywał żywota w rowie. Ktoś jednak zaryzykował i podszedł do dzikiego zwierza. Co się stało potem