Dobrze wykonany i dobrany makijaż może sprawić, że będziemy wyglądać młodziej. Dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków, sprawimy, że zmarszczki i inne oznaki stażenia, będą zdecydowanie mniej widoczne. Wizażystka Pauline Briscoe, zdradziła, że każda kobieta po 50. roku życia, powinna w swojej kosmetyczce mieć te 3 kosmetyki. Jakie?

Hybrydowe kosmetyki

Na rynku znajduje się wiele kosmetyków hybrydowych, w tym m.in. podkłady, które nie tylko kryją, ale także pielęgnuje skórę, odżywiając ją i nawilżając. Wiele z nich ma również w sobie filtry przeciwsłoneczne, które chronią naszą skórę przed zgubnym działaniem promieni słonecznych.

Zdaniem Brisco w kosmetyczce każdej kobiety 50. plus powinna znaleźć się hybydowa baza łącząca właściwości kremu nawilżającego. "Jest ona idealna dla starzejącej się skóry, ponieważ zapewnia naturalne, nieskazitelne krycie, nawilżenie i ochronę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV" - wyjaśnia wizażystka.

Kosmetyki/YouTube @ELLE Polska
Kosmetyki/YouTube @ELLE Polska
Kosmetyki/YouTube @ELLE Polska

Pomadka do ust

W kosmetyczce pań po 50. roku życia nie może zabraknąć pomadki do ust, którą można stosować zarówno pod szminkę, jak i zastąpić nią szminkę, wybierając koloryzacjące balsamy do ust. Wraz z wiekiem kolor naszych ust blednie. Możemy naszym ustom przywrócić im kolor i blask.

Do tego balsamy do ust sprawią, że nasze wargi będą zdecydowanie miększe, a zmarszki w tej okolicy, znacznie mniej widoczne.

Zamiast szminki

Wraz z wiekiem, warto zastąpić szminki błyszczykami, które optycznie powiększą usta. Brisco szczególnie mocno poleca je kobietą, których usta wraz z wiekiem stały się widocznie węższe. "Błyszczy sprawi, że usta będą wydawały się pełniejsze" - powiedziała ekspertka.

Kosmetyki/YouTube @ELLE Polska

Macie te kosmetyki w swoich kosmetyczkach?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mam 59 lat i zakochałam się. Teraz nie wiem, co robić

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski nie ma wątpliwości, że nadchodzą "historyczne chwile". Dzielą nas od tego dni

O tym się mówi: Przedstawiciel placówki w Skolimowie zabrał głos w sprawie odejścia Jerzego Połomskiego. Padło kilka mocnych słów na temat menagerki artysty