Bardzo się ucieszyłam z naszego spotkania, mimo że mieszkałyśmy w tym samym domu przez ponad 20 lat.

Po wszystkich latach starań o przyszłość syna, ten złamał matce serce

Zaczęłyśmy rozmawiać, Grażyna ciągle wypytywała o mnie, o moją mamę, martwiła się o jej zdrowie. W swoim opowiadaniu nie wspomniała ani słowem o swoim jedynym synu Victorze, więc postanowiłam zapytać, jak się czuje. Grażyna wcale nie była gotowa na takie pytanie, więc powiedziała z zakłopotaniem:

- Och, nie komunikujemy się z naszym synem. Nic nie wiem o jego życiu i nie chcę wiedzieć…

- Ale jak? Jak to jest możliwe? Czemu? Byłam zaskoczona, słysząc to.

W końcu Grażyna podzieliła się ze mną swoją smutną historią. Przez całe życie kobieta i jej syn mieli bardzo ciepłe relacje. Zawsze wiedziała, jak go wspierać, doradzać, nie było między nimi konfliktów, a on z kolei był jej wsparciem i ochroną. Mąż Grażyny opuścił ich dawno temu, wtedy Wiktor nie miał nawet 5 lat. Nie znał go, bo później wprowadziliśmy się z mamą do tego domu. Grażyna nigdy nie wyszła za mąż po raz drugi, postanowiła całkowicie poświęcić się wychowaniu syna.

Po ukończeniu szkoły Wiktor wstąpił na prestiżowy uniwersytet z ograniczonym budżetem. Studiował bardzo dobrze i otrzymał zwiększone stypendium. Dostał nawet darmowy pokój w akademiku, gdzie poznał swoją przyszłą żonę Marię. Po ukończeniu studiów para postanowiła zamieszkać razem i dlatego wynajęli mieszkanie. Choć kobiety nie dogadywały się zbyt dobrze, ze względu na Wiktora nigdy nie prowokowały konfliktów.

Jednak z czasem syn Grażyny odsunął się od niej, więc gdy po miesiącach milczenia, Grażyna postanowiła zrobić synowi urodzinową niespodziankę, doznała szoku. W dniu urodzin Wiktora, stanęła na progu mieszkania syna i jego ukochanej, dzierżąc prezenty. Drzwi otworzyła jej Maria i rzekła:

- Wiesz, dobrze wychowani ludzie nie odwiedzają bez zaproszenia, ale nie przypominam sobie czegoś, żebyśmy cię zaprosili! Może kochanie Ty zaprosiłeś do nas swoją mamę? Odwróciła się do Wiktora, ale on tylko potrząsnął głową. - Nie? Cóż, w takim razie myślę, że nadszedł czas, abyś poszła!

Byłam w szoku, słuchając opowieści przyjaciółki. Co sądzisz o tym, jak została potraktowana?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kinga Duda przeszła sporą metamorfozę. W niczym nie przypomina siebie z kampanii prezydenckiej w 2015 roku. Najnowsze doniesienia o córce prezydenta

O tym się mówi: Gwiazdy już wyczekują sylwestrowych propozycji. Na jakie zarobki mogą liczyć Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Julia Wieniawa