Na TikToku pojawiło się wyjątkowe nagranie, na którym widać duchownego, który w trakcie udzielania sakramentu ślubu, niespodziewanie wyjął cegłę. Zgromadzeni w kościele wierni, nie byli w stanie powstrzymać zaskoczenia. Po chwili, wszystko stało się zupełnie jasne. Nagranie podbiło sieć i doczekało się masy komentarzy. Poznajcie szczegóły!

Duchowny wyjął cegłę

Na TikToku pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano fragment kazania wygłoszonego przez księdza w czasie ślubu. Widzimy na nim, jak duchowny trzyma w ręce cegłę. Zwracając się do państwa młodych, kapłan porównał ich do trzymanego w dłoni przedmiotu, prosząc ich, żeby nie poczuli się tym dotknięci.

Duchowny podkreślił, że tak jak cegła składa się z wielu składników, tak i na każdego człowieka składa się wiele składników. "Przez waszych kochanych rodziców zostaliście uformowani - tak, jak ta cegła" - powiedział duchowny.

@fedorczyk.pl

Ksiądz wyciągnął cegłę podczas kazania ślubnego #dc #wesele #wedding #slub #dlaciebie #milosc #cegla #cegła #kazanie #ksiadz #kazanieslubne

♬ dźwięk oryginalny - fedorczyk.pl

Nieprzypadkowi, nieidealni

Zwrócił uwagę, że kształ cegły nie jest przypadkowy. Jest prosty, żeby łatwiej było z niego wznosić dom, co nie byłoby możliwe, gdyby cegła była pokrzywiona. Potem duchowny podkreślił, że państwo młodzi są równie dobrze ukształtowani, najpierw przez rodziców, później przez "wychowawców, szkołę, przyjaciół, bliskich".

Ksiądz zwrócił uwagę, że w cegle są dziury. Tak samo w ludziach można dostrzec takie braki i trzeba zrozumieć, że nie jesteśmy idealni.

Nagranie z fragmentem kazania doczekało się wielu pozytywnych komentarzy. "Mądre słowa" - napisała jedna z internautek. "Oj prawda, każdy ma braki" - dodał ktoś inny.

Duchowny/TikTok @fedorczyk.pl
Duchowny/TikTok @fedorczyk.pl
Ksiądz/TikTok @fedorczyk.pl

A jak wam podoba się fragment kazania uwieczniony na nagraniu?

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Pierwszą operację plastyczną przeszła jeszcze w szkole. Na tym nie poprzestała. Dziś nie przypomina dawnej siebie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Panna młoda zdecydowała się na nietypowy gest względem swojej babci. Młoda dziewczyna wybrała wymarzoną suknię

O tym się mówi: Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski komentują zachowanie byłej żony prezentera. Paulina Smaszcz może nie być z tego zadowolona