Elżbieta Catez urodziła się w 1880 roku w Avor we Francji. Jej ojciec był kapitanem armii i zmarł, gdy miała siedem lat. Miała młodszą siostrę, Guite i były bardzo blisko siebie i swojej matki. W wieku siedmiu lat Elżbieta powiedziała przyjacielowi rodziny, Canonowi Angles, że zostanie zakonnicą.

Cała oddała się Trójcy Przenajświętszej. Słowa modlitwy wzruszają do łez

Była przedwcześnie rozwiniętym dzieckiem z błyskotliwym temperamentem, dopóki nie przystąpiła do Pierwszej Komunii. Od tego czasu była wyraźnie spokojna w usposobieniu. Była znakomitą pianistką. Jej rodzina należała do klasy średniej i lubiła imprezy i inne zajęcia towarzyskie.

Od czasu swojej Pierwszej Komunii Świętej w 1891 roku „chciała oddać swoje życie i zwrócić trochę Jego wielkiej miłości”. W wieku trzynastu lat związała się z Jezusem ślubem dziewictwa. Serce Elżbiety zostało schwytane i teraz mogła myśleć tylko o Nim.

Wstąpienie do Karmelu przyklepało jej miłość do Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego

W swoje dwudzieste pierwsze urodziny otrzymała wreszcie błogosławieństwo matki, aby wstąpić do Karmelu w Dijon, niedaleko jej domu. Elżbieta wyraża w swoich listach głęboką radość z bycia w Karmelu. Wszystko doprowadziło ją do jej „Trójki”, Trójcy. Ofiarowała się „Niemu” bezwarunkowo; On zaakceptował.

Jej modlitwa do najświętszej Trójcy przepełniona jest nieskończonym uwielbieniem i ufnością, a także bezgranicznym oddaniem i hołdem.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez oldstuff_ (@oldstuff_old)

[...] O moja „Trójka”, moje Wszystko, moje Błogosławieństwo, Nieskończona Samotność, Bezmiar, w którym się zatracam, oddaję się Tobie jako zdobycz do strawienia; zamknij się we mnie, abym pochłonęła mnie w Tobie, aby w Twoim świetle kontemplować otchłań Twej wspaniałości!” [...]

źródło: http://tau.broszkowscy.com/m_elzbieta.htm

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nowe plany Sebastiana Fabijańskiego. Maffashion już zareagowała. Celebrytka wystosowała prośbę do swoich fanów

O tym się mówi: Seniorzy dostaną wyższe świadczenia, niż zakłada rząd. Głos w sprawie przyszłorocznej waloryzacji zabrał wiceminister rodziny i polityki społecznej