Jak podaje portal "Ofeminin", wielu z nas zostawia na stoliku nocnym szklankę z wodą, by mieć ją pod ręką, kiedy w nocy obudzi nas pragnienie. Okazuje się, że ten nawyk, nie jest szczególnie dla nas dobry. Takiego zdania jest Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts. Jak wskazuje, po kilku godzinach stania, woda nie nadaje się po prostu do picia. Dlaczego?

Dlaczego nie warto zostawiać wody w szklance

Postawiona przy łóżku szklanka z wodą, to nawyk, który ma wieli z nas. Mar Leavey wskazuje, że nie jest to najlepszy pomysł. Do stojącej wody dostają się drobinki kurzu, mogą do niej wpaść mniejsze lub większe owady. Wreszcie, jest to idealne siedlisko dla rozwoju bakterii, zwłaszcza, jeśli lubimy w sypialni mieć wyższą temperaturę.

Znacznie lepszym wyjściem od szklanki, będzie przygotowanie sobie wody w butelce. Najlepiej, jeśli będzie ona wcześniej nieotwarta. Warto pamiętać, że woda po otwarciu dość szybko traci swoje właściwości. Po kilku godzianch zaczynają się w niej również pojawiać drobnoustroje niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Szklanka wody/YouTube @Wiem
Szklanka wody/YouTube @Wiem
Szklanka wody/YouTube @Wiem

Otwartą wodę najlepiej przechowywać w lodówce, dzięki czemu możemy przedłużyć okres jej przydatności do spożycia. Nie należy jej jednak trzymać w lodówce dłużej niż przez okres dwóch dni.

Dlaczego warto sięgać po wodę po przebudzeniu?

Po przebudzeniu warto sięgnąć po wodę. Dlaczego? Wypicie jej, pozwala nam się nawodnić, a do tego wykazuje się wyjątkowo korzystnym wpływem na nasz układ pokarmowy. Woda jest też niezbędna do utrzymania naszej skóry w dobrej kondycji - odpowiednie nawodnienie sprawi, że będzie ona napięta i w odpowiedni sposób nawilżona.

Szklanka wody/YouTube @Wiem
Szklanka wody/YouTube @Wiem
Szklanka wody/YouTube @Wiem

Wy też trzymacie szklankę wody na nocnym stoliku?

To też może cię zainteresować: Aida Kosjan-Przybysz zdradziła, czego możemy spodziewać się po osobach urodzonych w tym roku. Nie będzie z nimi łatwo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Miejsce ostatniego spoczynku księżnej Diany, wciąż budzi emocje. Ostatnie doniesienia wywołały w sieci burzę

O tym się mówi: Miejsce ostatniego spoczynku księżnej Diany, wciąż budzi emocje. Ostatnie doniesienia wywołały w sieci burzę