Jak podaje portal "Pomponik", choć księżna Diana odeszła ćwierć wieku temu, wciąż zajmuje wyjątkowe miejsca w sercach Brytyjczyków i fanów rodziny królewskiej na całym świecie. Przy okazji święta zmarłych, odżyły kwestie związane z pochówkiem Diany.

"Królowa ludzkich serc"

Diana swoim ogromnym sercem, zjednała sobie sympatię nie tylko Brytyjczyków, ale także ludzi na całym świecie. Jej tragiczna śmierć wstrząsnęła całym światem i jest wspominana do dziś. Pogrzeb "królowej ludzkich serc" oglądały miliony widzów w rożnych zakątkach globu. Od lat emocje i pytania budzi to, gdzie spoczęły szczątki Lady Di.

Ciało księżnej Diany miało spocząć na wyspie Althorp, która znajduje się na terenie rodzinnej posiadłości Spencerów. Jakiś czas temu "Daily Mail" wskazywał, że grobowiec na wyspie jest pusty, a szczątki księżnej znajdują się w kościele Św. Marii w Oxfordzie.

Grobowiec księżnej Diany/YouTube @TitieAchmady England
Grobowiec księżnej Diany/YouTube @TitieAchmady England
Grobowiec księżnej Diany/YouTube @TitieAchmady England

Zaniedbany grób księżnej Diany

Niezależnie od tego, gdzie faktycznie znajdują się doczesne szczątki księżnej Diany, oficjalnym miejscem spoczynku, pozostaje wyspa Althorp. To tam znajduje się grobowiec, otoczony 36 drzewami, które stanowią symbol wszystkich przeżytych przez nią lat. Posadzono tu również ukochane kwiaty księżnej.

Sympatycy księżnej Diany zwrócili niedawno uwagę na to, jak zaniedbany wydaje się być jej grób. Ich zdaniem porastający grobowiec mech, ma wskazywać na to, że od dawna, nikt nie zajmował się miejscem spoczynku "królowej ludzkich serc".

Rzecznik posiadłości dość szybko zareagował na tak stawiane zarzuty. Wskazał w nim, że wszelkie pamiątkowe kamienie znajdujące się na wyspie, pomimo prób usuwania mchu "naturalnie wrastają w krajobraz". Zapewnił również, że gałęzie i suche liście sukcesywnie usuwane są z otoczenia grobowca, tak by można go było zobaczyć.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Zaskakujące wyznanie księcia Harry'ego obiegła media. Prawda na ten temat okazała się inna niż wszyscy myśleli. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Aida Kosjan-Przybysz zdradziła, czego możemy spodziewać się po osobach urodzonych w tym roku. Nie będzie z nimi łatwo

O tym się mówi: Cyklony Marion, Karsta i Liv przyniosły Europie potężne wichury. Czy Polska musi przygotować się na nadejście żywiołu