Wysokość świadczenia emerytalnego od zawsze budziła skrajne emocje, szczególnie w przypadku, gdy porównuje się kwoty różnych grup społecznych. Wielu seniorów wciąż boryka się z brakami w finansach, które nie są często wystarczające w okresie jesieni wieku.

Maria Winiarska wyznała, że czuje się oszukana w związku ze swoją emeryturą

Coraz więcej dolegliwości związanych z podeszłym wiekiem i choroby, wciąż pochłaniają miesięcznie mnóstwo pieniędzy osób, które nierzadko ciężko pracowały przez całe życie i nie otrzymują w zamian od państwa zbyt wiele.

Dlatego, gdy celebryci zaczynają narzekać na wysokość swoich świadczeń emerytalnych, w wielu "zwykłych Kowalskich" budzi się oburzenie, gdyż znani aktorzy, czy muzycy, dzięki wysokim zarobkom podczas aktywności zawodowej, mieli znacznie większe możliwości odkładania oszczędności na starość.

Wielu jednak w czasach swojej świetności i sławy, prowadziło zamożny styl życia, nie przejmując się składkami emerytalnymi, czy oszczędnościami.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Marsel Studio (@marselstudio)

Jak donosi "o2", polska aktorka Maria Winiarska przyznała, że wysokość jej świadczenia emerytalnego zmusza ją do poczucia, że została oszukana - Przez pół wieku ciężko pracowałam na scenie i na planach filmowych, załapałam się jeszcze na emeryturę estradową, bo występowałam na estradzie z moją siostrą. Ile dostaję? Tysiąc sto złotych! Mam wrażenie, że jestem oszukiwana - stwierdziła aktorka w jednym z wywiadów.

O tym się mówi: Andrzej Duda razem z ojcem odwiedził miejsce spoczynku znaczącej osoby. Komu przynieśli znicze i kwiaty

Zerknij tutaj, aby nie przegapić: Okno Życia uratowało kolejne dziecko. Do jednego z nich trafił tygodniowy chłopiec. Znaleziono przy nim kartkę