Jak podaje portal "O2", rosół jest jedną z najbardziej lubianych zup. Wielu nie wyobraża sobie bez niej niedzielnego obiadu, czy rodzinnych uroczystości. Wśród zalet, jakie przypisuje się rosołowi, jest wspomagania odporności, stawów i układu pokarmowego. Okazuje się, że dodanie do niego jednego dodatku, może sprawić, że będzie wykazywał działanie antynowotworowe.

Jak zrobić dobry rosół

Rosół jest jedną z njpyszniejszych, ale i trudnych w przygotowaniu zup. Aby wyszedł idealny, należy przestrzegać kilku zasad. Jedna z nich mówi o tym, że należy zalewać mięso rosołowe zimną wodą, co pozwoli uniknąć mętnienia zupy. Mętnieniu zapobiega również gotowanie bulionu na małym ogniu.

Ważne jest, aby w rosole znalazło się dobre mięso i warzywa. Niektórzy uważają, że sekret dobrego rosołu tkwi także w dodaniu do niego opalonej cebulki, a inni, że w dodaniu do niego kurkumy. Ta ostatnia z pewnością sprawi, że rosół będzie smakował wyjątkowo, będzie miał przepiękny kolor, a do tego, będzie wykazywał się działaniem przeciwnowotworowym.

Rosół. Źródło: youtube.com
Rosół. Źródło: youtube.com
Rosół. Źródło: youtube.com

Zalety dodania kurkumy do rosołu

Kurkuma wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, co nie tylko zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu, ale taże przeciwzapalne. Korzystnie wpływa również na łagodzenie dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Poprawia też funkcjonowanie wątroby.

Aby móc skorzystać z tych wartościowych właściwości kurkumy, wystarczy dodać jedną łyżeczkę przyprawy do dużego garnka gotującego się rosołu. Co ciekawe, do bulionu możn dodać również kilka plasterków świeżego imbiru, który wykazuje działanie podobne do kurkumy.

Kurkuma/YouTube @Dr Bartek Kulczyński
Kurkuma/YouTube @Dr Bartek Kulczyński
Kurkuma/YouTube @Dr Bartek Kulczyński

A wy, dodajecie kurkumę do rosołu? A może macie swoje nietypowe składniki?

To też może cię zainteresować: Mąż Bogumiły Wander zdradził najnowsze informacje o stanie jej zdrowia. Czy jest jeszcze szansa, żeby legenda TVP wróciła do domu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niebawem kontrolerzy mogą zapukać do naszych drzwi. Czego mogą dotyczyć prowadzone przez nich kontrole

O tym się mówi: Ten numer warto mieć pod ręką. Może okazać się wyjątkowo przydatny. Jak prawidłowo z niego korzystać