Jak wskazuje portal "Dobre programy", numer +48799448084 powinien znaleźć się w telefonie każdego z nas. Z jakiego powodu warto mieć go pod ręką?

Ten numer należy zapamiętać

Pewnie każdy z nas, przynajmniej raz dostał SMS-a, który był próbą wyłudzenia naszych danych. Oszuści wciąż wymyślają kolejne sposoby, jak dobrać się do naszych pieniędzy. Zalewani jesteśmy wiadomościami, w których podszywają się oni pod popularne firmy kurierskie, dosawców energii, czy banki.

Jeśli otrzymamy wiadomoś o podejrzanej treści, możemy go zweryfikować wysyłając go właśnie pod numer +48799448084. Jak to zrobić? Podejrzany sms, jaki do nas trafił należy wysłać w niezmienionej formie pod powyższy numer, gdzie zajmą się nim specjaliści. CERT Polska sprawdzi bezpieczeństwo SMS-a.

Telefon/YouTube @TVP3 Rzeszów
Telefon/YouTube @TVP3 Rzeszów
Telefon/YouTube @TVP3 Rzeszów

Zweryfikowane wiadomości przysłużą się nie tylko naszemu bezpieczeństwu, ale i bezpieczeństwu innych osób.

Jak przesłać wiadomość?

Aby ułatwić procedurę przesyłania wiadomości do CERT Polska, warto zapisać numer +48799448084 w swoim urządzeniu. Kiedy dostaniemy podejrzany SMS, wówczas wykorzystując w telefonie opcję "przekaż dalej", przesyłamy ją do CERT, gdzie spejaliśi będąw stanie ocenić poziom zagrożenia.

Ważne, aby wiadomość dotarła do centrum w niezmienionej formie, razem z linkami, jeśli takie są dołączone do SMS-a. W ciągu 4 godzin możemy wysłać na ten numer do 3 podejrzanych wiadomości. Ważne, że przywoływany numer nie służy do zgłasznia problemów z tzw. wiadomościami SMS Premium.

Telefon/YouTube @determinat0rR
Telefon/YouTube @determinat0rR
Telefon/YouTube @determinat0rR

Korzystaliście już z numeru +48799448084? Macie go zapisanego w telefonie?

To też może cię zainteresować: Dominika Gwit pochawaliła się zdjęciem swojego dziecka. Fani doszukali się nawet podobieństwa maluszka do jednego z rodziców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeśli w czasie snu, zdarza ci się coś takiego, musisz mieć się na baczności. Naukowcy nie mają wątpliwości, to sygnał ostrzegawczy od organizmu

O tym się mówi: Niebawem kontrolerzy mogą zapukać do naszych drzwi. Czego mogą dotyczyć prowadzone przez nich kontrole