W przypadku kupienia nieświeżego mięsa, spożycie go może okazać się dla nas zgubne i tragiczne w skutkach.

O ile nieprzyjemny zapach bijący od produktów mięsnych od razu nas odstrasza i zniechęca do zakupu, o tyle inne aspekty świadczące o nieświeżości mięsa, nie od razu mogą być przez nas zauważone.

Wielokrotnie mogliśmy się spotkać z sytuacją, że kupiliśmy w markecie pozornie nadające się do spożycia mięso pakowane, a po powrocie do domu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nie wytrzymało ono nawet kilku godzin bez ukazania wyraźnych oznak zepsucia.

Jak wiemy, robiąc zakupy na mięsnym stoisku, gdzie towar pakowany jest na naszych oczach, dość szybko możemy zdać sobie sprawę z tego, że dana partia lub kawałek mięsa może trącić nieświeżością.

Nacisk palca zdradza poziom świeżości mięsa?

Trudniej jest natomiast ocenić jakość i świeżość, gdy sięgamy do lodówki z mięsem pakowanym. Interia postanowiła podjąć próbę rozwiązania tego problemu, przedstawiając metodę "na palec".

Polega ona na delikatnym naciśnięciu palcem na pakowane mięso. Według opisu tabloidu, gdy jest ono świeże i dobrej jakości, po zwolnieniu nacisku palca wraca do pierwotnego kształtu. Gdy jednak nie jest pierwszej świeżości, po naszym palcu pozostaje wgniecenie.

Dodatkowo zwrócić uwagę możemy na ilość krwistoczerwonego płynu, jaki zalega w opakowaniu. Jego obfitość może świadczyć o dużej ilości dodatków mających za zadanie przedłużyć świeżość produktu.

Analizując metodę przedstawioną przez tabloid, należy jednak przypomnieć sobie, jak bardzo irytujący jest widok starszych osób wciskających palec w kostkę masła, aby sprawdzić, czy jest świeże.

Zrobiona na wylot dziura w opakowaniu zdradza obecność cudzego palca załadowanego w badaną kostkę masła, która mimo wszystko wylądowała z powrotem na półce. Podobnie dzieje się z warzywami i owocami, które ściskane nadmiernie bardzo szybko się psują i są nieładne, lub z macanymi w ten sposób bochenkami chleba, czy bułkami.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Jarosław Kaczyński o uspokaja nastroje społeczne w kwestii kryzysu energetycznego. Szef PiS zapewnia, że Polacy nie będą marznąć zimą w swoich domach

Jak informował portal „życie.news”: Fatalne zachowanie Harry’ego. Wyszło na jaw dlaczego tak późno dotarł do Szkocji w dniu odejścia Elżbiety II. Kto by się tego spodziewał