Od jej śmierci życzliwi ludzie zastanawiali się, jak brzmiały ostatnie słowa królowej Elżbiety i jak wyglądały jej ostatnie chwile z brytyjską rodziną królewską, zanim odeszła.

Królowa podsumowała swoje życie, jednym, krótkim zdaniem

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @fastlove_____

Królowa Elżbieta II jest pierwszym dzieckiem króla Jerzego VI i królowej Elżbiety. Stała się królową Anglii, oraz pozostałych krajów Wspólnoty Narodów w lutym 1952 roku, gdy zmarł jej ojciec. Miała w owym czasie 25 lat. Po przeszło 70 latach na tronie, królowa Elżbieta II odeszła 8 września 2022 r. Miała 96 lat.

W programie bożonarodzeniowym z 1957 r. królowa przyrzekła Wielkiej Brytanii, że odda swoje „serce” i „oddanie” Wspólnocie Narodów. „Nie mogę poprowadzić cię do bitwy”, powiedziała wtedy. „Nie daję ci praw ani nie określam sprawiedliwości, ale mogę zrobić coś innego: mogę oddać moje serce i moje oddanie tym starym wyspom i wszystkim narodom naszego braterstwa narodów”.

Śmierć królowej została ogłoszona o 18:41 czasu londyńskiego na oficjalnym koncie brytyjskiej rodziny królewskiej na mediach społecznościowych. „Królowa zmarła w pokoju w Balmoral dzisiejszego popołudnia” – odczytujemy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.

„Król i królowa małżonka pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu” - napisano po śmierci królowej.

Według słów Rev Dr Iain Greenshieldsa, przyjaźniącego się niegdyś z królową duchownego, ostatnie jej słowa były zwieńczeniem całego życia. "Niczego nie żałuję" - brzmiały ostatnie słowa umierającej królowej Wielkiej Brytanii. Ksiądz ujawnił je podczas wywiadu.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez @platform.no5

Co o tym sądzicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: TVP zaprezentowało jesienną ramówkę. Oczy wszystkich zwrócone były na Katarzynę Cichopek i Macieja Kurzajewskiego

O tym się mówi: Szczerość dzieci bywa kłopotliwa. Ta matka przekonała się o tym na własnej skórze. Po słowach córki chciała się zapaść pod ziemię