Jak informuje portal "Interia", w najbliższym czasie podwyżki cen dalej będą dawały się nam mocno we znaki. Już niebawem wzrosną ceny kartonowych opakowań, a to wpłynie na kolejne podwyżki cen pakowanych w nie produktów. Podniesienie cen kartonowych opakowań, to z jednej strony wynik rekordowo wysokich cen surowców, a także obawy przed wstrzymaniem dostaw gazu i energii do wytwórców.

Wzrost cen kartonowych opakowań

"Spodziewamy się opóźnień w realizacji dostaw surowców niezbędnych do produkcji opakowań" - przekazał w rozmowie z "Interią" przedstawiciel zarządu firmy Akome, która zajmuje się produkcją opakowań dla różnych sektorów i produktów. Opóźnienia związane są z możliwością wstrzymania produkcji u części dostawców kartonu.

Pieniądze/YouTube @DDA Beczka
Pieniądze/YouTube @DDA Beczka
Pieniądze/YouTube @DDA Beczka

Firmy wytwarzające karton obawiają się, że może dojść do wstrzymania dostaw do ich przedsiębiorstw gazu i prądu. Do tego dochodzą wyjątkowo wysokie wzrost cen energii elektrycznej i gazu.

Zarówno polskie, jak i europejskie papiernie mają zamiar wprowadzić "dodatek energetyczny", który ma się wahać od 170 do nawet 500 euro za tonę surowca wykorzystywanego do produkcji opakowań. Do tego dochodzą podwyżki cen, które zmieniają się praktycznie z dnia na dzień.

Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Niestety wzrost cen kartonu to zła wiadomość dla wszystkich, bo przekłada się on na ceny produktów w nie zapakowanych. Dotknie to zarówno wyrobów farmaceutycznych, produktów higienicznych, czy artykułów spożywczych, które zapakowane są właśnie w ten sposób.

Jak sądzicie, jak mocno ta sytuacja odbije się na waszych domowych budżetach?

To też może cię zainteresować: Niebawem czeka nas zmiana czasu na zimowy. Kiedy dokładnie to nastąpi. Czy to już ostatni raz, kiedy przesuniemy wskazówki w naszych zegarach

Zobacz, o czym jeszcze pisalimy w ostatnich dniach: Miejsce ostatniego spoczynku Krzysztofa Krawczyka czekają zmiany. Opinia publiczna krytykuje pomysł Andrzeja Kosmali

O tym się mówi: Agata Duda z pewnością się tego nie spodziewała na ostatnich uroczystościach królowej Elżbiety II. Co mogło zepsuć jej humor