Jak podaje portal "Wirtualna Polska", storczyki są jednymi z najpopularniejszych roślin, którymi zdobymi nasze mieszkania. Jeśli zadbamy w sposób właściwy o te piękne rośliny, odwdzięczą się nam kwitnięciem. Okazuje się, że także w sezonie jesienno-zimowym możemy cieszyć się przepięknymi kwiatami storczyka. Wystarczy przestrzegać dwóch prostych zasad. Jakich?

Pielęgnacja storczyków w sezonie jesienno-zimowym

Zbliża się jesień i wielu właścicieli storczyków zastanawia się, jak w tym okresie zadbać o te rośliny. Jedną z najważniejszych zasad jest to, aby nie trzymać storczyków bezpośrednio przy kaloryferze, kiedy jest on włączony. Roślina nie poradzi sobie zbyt dobrze z gorącym i suchym powietrzem. W okresie grzewczym należy zadbać o właściwe nawilżenie powietrza.

Możemy w tym celu zamontować specjalne nawilżacze powietrza na grzejnikach, lub zadbać o nawilżenie bezpośrednio przy doniczkach. Można na przykład trzymać doniczki ze storczykami na podstawce z namoczonym keramzytem. Pamiętać należy, żeby spryskiwać je codziennie - najlepiej rano, co pozwoli zabezpieczyć je w wilgoć na cały dzień.

Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem

Okres przejściowy

Jesienią warto wprowadzić także tzw. okres przejściowy. Na czym on polega? Wystarczy co wieczór uchylić na jakiś czas okno i pozwolić storczykowi chwycić odrobinę chłodniejszego powietrza. Ta prosta sztuczka pozwoli roślinie wypuścić nowe liści, a potem także zakwitnąć.

Ważne aby jednak nie narażać storczyków na przeciągi, bo z nimi rośliny te nie radzą sobie dobrze i możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego.

Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem
Storczyk/YouTube @Wiem

A wy, jakie macie patenty na to, aby wasze storczyki kwitły również jesienią?

To też może cię zainteresować: Tomasz Karolak zdobył się na szczere wyznanie dotyczące jednej ze swoich ról. Opowiedział, z jak wielkimi kosztami wiązał się występ w serialu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: To przyjaciółka Jacka Rozenka interweniowała, ratując mu tym życie. "Jacek by zdechł w szpitalu". O kim mowa

O tym się mówi: Jedzenie w szpitalu woła o pomstę do Nieba. Tak nie mogą być żywieni pacjenci. "W więzieniu karmią lepiej"