Przecież to wstyd! Ojciec zmarł zaledwie sześć lat temu, a ona, w wieku 62 lat postanowiła wyjść za mąż za swojego rówieśnika, mającego troje dzieci i sześcioro wnuków pana Bernarda. Przecież jak to! Na nasze dzieci? Kiedy znajdzie dla nich czas? To są jej wnuki do cholery!

Stara matka zwariowała!

Mam na imię Marta, mój mąż Piotr, a młodsza o dwa lata siostra to Krysia. Nasza matka ma na imię Bożena i ostatnio mocno nas zaskoczyła.

Od kiedy pojawił się nasz syn Łukaszek, lubimy sobie wyskoczyć zimą na narty, żeby mały oswajał się z niską temperaturą, nartami i stokiem. Już jako kilkumiesięczny berbeć jeździł z nami w czeskie góry, żeby się zahartował.

Jednak latem chcielibyśmy z Piotrunią pojechać gdzieś sami, bez Łukaszka, który zaczął ostatnio mieć objawy alergii dosłownie na wszystko. Kompletnie nie wiem, skąd się mu to wzięło! W zeszłym roku babcia Bożenka nie widziała problemu w tym, żeby zostać na dwa tygodnie z Łukaszkiem w mieście, żebyśmy z Piotrunią mogli sobie zażyć nieco odpoczynku nad jeziorem w głuchej dziczy. Jednak w tym roku, Kryśka chciała nas wyprzedzić z prośbą u mamy, aby została z ich bliźniakami na tydzień, w drugiej połowie sierpnia.

Jedliśmy właśnie kolację, planując jednocześnie nasz wyjazd bez Łukaszka, gdy nagle zadzwoniła do nas Kryśka. Była wściekła jak osa, mocno wzburzona i bełkotliwa wręcz! - Stara zwariowała! - wykrzyczała siostra. - Czy ty coś wiedziałaś o jakimś Bernardzie, co ma 62 lata i jest narzeczonym matki? - zadała mi betonujące w podłogę pytanie.

Jak się później okazało, mama i pan Bernard oświadczyli nam, że zaplanowali ślub cywilny na pierwszą połowę sierpnia, a resztę lata będą świętować na podróży poślubnej na Bali! Jak to! Cholera jasna! Ona będzie się bawić na Bali, a nasz zadatek za ośrodek wypoczynkowy w Świnoujściu przepaść ma?! Ona nas nigdy na Bali nie zabrała... Zwariowała do reszty, a jeszcze przyjdzie nam walczyć z tamtymi bachorami o spadek po niej! Po moim trupie!

O tym się mówi: Znany duchowny odpowiada na pytanie internautki. Chodzi o nieślubne dzieci

Zerknij: Największy szczęściarz wśród znaków zodiaku. Czy jesteś na szczycie listy w rankingu